Göz İçi Lens Uygulamaları

Miyop, hipermetrop ve özellikle katarakt tedavisi için çok önemli bir uygulama olan göz içi lensi, bir çeşit lazer teknolojisinin ürünüdür. Günden güne gelişen lazer teknoloji birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi göz sağlığını tehdit eden sorunlarının yok edilmesi içinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Göz kusurlarını tedavi eden göz içi lens uygulaması hakkında daha fazla bilgilenmek için yazımızı okumaya devam edelim.

Göz içi lens uygulaması tıpkı diğer lens türleri gibi kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılmakta, hatta diğer lenslere nazaran ömür boyu net bir görme imkanı sunmaktadır. Multifokal lens olarak ta bilinen bu lens tedavisi, bilhassa kataraktı yeni başlamış hastalara büyük kolaylık sağlamaktadır. Nedeni ise hem kataraktı hem de yakın ve uzak görme kusurlarını aynı anda düzeltmesidir.

Göz içi lens uygulamaları uzman hekimler tarafından göze doğru bir şekilde yerleştirildiği zaman hiçbir probleme sebep olmamakta ve ömür boyu sorunsuz bir kullanım sağlamaktadır. Multifokal lensler, akrilik ve silikon gibi farklı malzemelerden hazırlanmıştır. Bu nedenle de göze herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Göz içi lensi hastanın durumuna göre damla ya da anestezi olarak uygulanmaktadır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir