Göz Alerjisinin Tedavisi Nasıl Olur?

Sebebi bilinmeyen nedenler, polenler, kadınların kullandığı makyaj malzemeleri veya kimyasal maddeler göz alerjisine neden olmaktadır. Alerji, vücutta savunma sistemini tetikleyen herhangi bir soruna karşı verdiği bir tepkidir. Gözün yeteri kadar korunmaması veya hijyenine önem verilmemesi bu durumu tekrarlanabilir kılar.

Kaşıntı, çapaklanma, kanlanma, şişlik, batma, sulanma ve kızarıklık ile kendini gösteren göz alerjisi, gözlerin çok fazla yorulması sonucunda da ortaya çıkar. Gözün hassasiyetini arttıran her türlü etken, gözleri sürekli ovuşturmak, kaşımak veya lens kullanımı göz alerjisine neden olabilir.

Göz Alerjisi Tedavisi

 

Alerjiye sebep olan nedenin ortadan kaldırılması tedavinin ilk aşamasıdır. Anlaşılması zor olsa da, gözünüz nasıl bir alerjiye karşı tepki veriyor bunu bilmek lazım. İyi bir doktor kontrolü bu aşamada çok gerekli. Sorununuzu doktorunuza doğru bir şekilde anlatmanız alerjinin sebebinin doğru teşhis edilmesinde çok önemlidir. Alerjik reaksiyonlar ne zaman, nerede veya hangi ortamda kendini gösterdi ise bunu doktorunuza mutlaka söylemelisiniz. Hastalığın nedenine göre tedaviyi doktorunuz uygulayacaktır. Göz damlaları, suni gözyaşı ilaçları, antihistaminik ilaçlar, iltihap giderici ilaçlar, hücreleri dengeleyici gibi  ilaçlar göz alerjisinin tedavisinde kullanılmaktadır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir