Gençlik Ve Spor Bakanlığı Hakkında

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Ne Zaman Kuruldu, Ne İş Yapar?

61.hükümet zamanı kurulmuş ve aktif görev yapan ve yapmakta olan bir bakanlığımızdır. İlk spor bakanı Suat Kılıç’tır.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Adresi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, genç ve yeni nesillerin daha sağlıklı yetişmesini sağlamak ve ülkemizi spor dallarının her birinde dünya çapında başarılı bireyler yetiştirmek adına çalışmalar yapar. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın görevleri, gençliğin sosyal ve kişisel gelişimini destekleyici durumları geliştirmek, gençlerin kendi potansiyel güçlerinin farkında olmalarını sağlamak, ilgili kurumlarda gençliğin rol alması ve kendini geliştirmesi ile ilgili durumlarda bilgilenmek ve bilgilendirmek, gençliğe sunulan imkanlar konusunda geliştirici rol oynamak, gençlik çalışma ve projelerine ilişkin usul ve esasları belirlemek, spor faaliyetlerini plan ve program dahilinde ve mevzuata uygun birer şekilde yürütülmesini gözetmek, geliştirmek ve desteklemek, tüm bu gençliğe yönelik durumlarda yönlendirmeler ve yardımda bulunmak, spor alanında uygulanacak politikaları tespit edip uluslar arası kuralların ve de talimatların uygulanmasını temin etmek gibi birçok gençlik için görev ve sorumluluğa  Gençlik ve Spor Bakanlığı sahiptir.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Telefon

Bağlı olduğu birimlerde merkez teşkilatta Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, Personel Dairesi Başkanlığı, Özel Kalem Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı, Spor Hizmetleri Dairesi Genel Başkanlığı gibi daha birçok birim bulunmaktadır. Bağlı kuruluşları Spor Genel Müdürlüğü ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumudur. İlgili kuruluşları Spor Toto Teşkilat Başkanlığıdır. Gençlik ve Spor Bakanlığı gerçekleştireceği tüm faaliyetlerde bakanlık adına hazırlanan kurumsal kimliğin korunması vazgeçilmez olduğunu belirtir.

Gençlik Ve Spor Bakanlığı İletişim

Gençlik ve Spor Bakanlığı gençler için gereken tüm koşulları sağlamak amacı ile ne gerekiyor ise yapmaya hazırdır ve gelecek nesillerin daha sağlıklı kendine güvenen ve iyi işler başaran bireyler olması için çalışmalarına devam etmektedirler.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir