Gelir Testi Yaptırmayanlar Ne Yapacak

Gelir Testi

Gelir testi uygulaması gündeme geldikten sonra vatandaşlara en son 29 şubat 2012 saat:17 mesai bitimine kadar il ve ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuruda bulunulması gerekiyordu.Gelir testi için başvuru yapanların işi önümüzdeki günlerde bitecek.Gelir testi için başvuru yapmayanlar veyada yapamayanlar için yeni bir içerik yayınlanması gündemde olduğu duyulan haberler arasında.

Gelir Testi Yaptırmayanlara Ne Olacak

Gelir testi yaptırmayanlara yeni bir haber inşallah önümüzdeki günlerede gelecek dedik.Bu haber gelmezse ne olacak ? İşte bu sorunun cevabı biraz can sıkıcı bir halde bizleri bekliyor.Sgk gelir testi yaptırmayanlar ;

1-Aylık kazançları asgari ücretin iki katı sayılacak

2-Aylık geliri asgari ücretin iki katı olanlar için sgk ya ödenecek pirim üzerinden yani 213 tl aylık pirim ödeyecekler

Gelir testi yaptırmayanlar

Gelir testi yaptırmayanlar ülkemizde yaklaşık 200 bin civarında.Bu kişiler toplu halde resmi mercilere başvuru hakları bulunuyor.Bazı sendikaların aracılığıyla buralara toplu başvuru yapmakla beraber haklarını arama konusunda yapılan bir çalışmanın olduğuda bilinmektedir.

Gelir testi yaptıranlar için gelir testi sorgulama menüsünden gelir testi sonucunu öğrenebilirler.Gelir testi sorgulama için aşağıdaki linke tıklayınız.

Gelir Testi Sorgulama

 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

  1. benim eşimde gelir testi yaptırmayanlar dan birisi ceza bize ağır kaçıyor neyapmamız laızm

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir