Gelir Testi Sorgulama

Gelir Testi Sonuçları Öğrenme

Gelir Testi Sonuçları öğrenme hakkında açıklama yapan sosyal güvenlik kururmu müdürü fatih acar,vatandaşlarımızın sistemden kimlik bilgileri ile çok kısa bir sürede ve çok kolay bir şekilde gelir testi sonucunu öğrenebileceklerini iletti.

Gelir testi yaptıranların sayısı yaklaşık 7 milyon olduğuna göre sistemde yoğunluktan ötürü bir sıkıntı olacağını söleyen kişilere cevap olarakta acar,sistemde hiç bir sıkıntı olmadığını söyledi.Gelir testi sonucunda aylık geliri asgari ücretin altında olan yakalış 5 milyon kişinin pirimlerinin devlet tarafından ödencektir.

 

 

Gelir testi yaptırmayanlar için ise 213 tl lik pirim ödeme yükümlükleri zorunlu olarak devam edecektir.Gelir testi sonucu öğrenmek ve gelir testi soruları için aşağıdaki linke tıklayınız.

Gelir Testi Sorgulama

Gelir Testi Soruları


 

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

56 yorum

  1. la. şükrü tüm suca T.C demişsinde tüm suş oy verendee T.C deil yani ülkeye niye suç atıon

  2. hiç utanmadan bide çıkmışlar gelir tesbitiymiş halkın gelirimi kaldı iflas üstüne iflas bankalara borcu olmayan kalmadı

  3. DAHA NELER VAR İÇİMİZDE AMA BU SEFER SANDIK ARTIYI DEİL EKSİYİ VURACAK BİRAZDA CEBİ PARA GÖRMEYENLER YOLSUN BU DEVLETİ EN AZINDAN BELKİ HALKINA SAHİP ÇIKAN BİRİ GELİR BU İŞLER OTOBÜS ÜSTLERİNDE BAĞIRMAYA BENZEMEZ

  4. KENDİ HALKINI AÇLIĞA İTİP SURİYE HALKINA KUCAK AÇAN KENDİ HALKINI GÖZ GÖRE GÖRE YOLSUZLUĞA SÜRÜKLEYEN TEK DEVLET T.C

  5. devlet yediyi yeşil kartlılaın cezasını garinan issizlere yülüyor ancak onlara sözü geçiyor bırakın garibanları korkutmayı yok keseriz yok hicra göndeririz bir … yapamazsınız ..sakın arkadaşlar borclarınsı ödemeyin hiç bir … yapamazlar . issizlere yard-ım edeceyinize haraç alıyorsunuz ..

  6. sayın admin…..şuan elimize tarihi geçmiş sgk tebliğ zarfı geçti..ben kardeşimle birlikte gelir tespitini yaptırdım.halk bankasından öğrendiğim borcumuzu yatırdım..şimdi eve gelir tespitiniz yapılmamış diye yazı göndermişler.sgk sitesinden de sorgulama yaptırdım..gelir tespitiniz yok diyor..ben şahsen yaptırdığımız belgeyi nasıl bulup ispat edecem..elimize belge vermediler..

  7. ben netten baktım gelir tespit ine şimdi sosyal yardımlaşma vakfına gitmeme gerek varmı acil cevap tşk

  8. babam dedeme gelır testı yaptırdıgını soylemıstı ama sgk da yapılmadı -gozukuyormus ve 2000 lıra cezalı gozukuyo..dedemın -hıcbır gelırı yok bıze muhtac yasıyo ben suan gelır -testı y-aptırsam o cezayı odemek zorunda -kalırmıyım

    1. evet kardeş odemen gerekıyo her hangı bır daglıktan yarlan maduysa odeycen baska bışey yok taksıt te baglatırsın

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir