Gebelikte saç boyamanın zararları

Kadınların birçoğu kendinde değişiklik yapmak istediklerinde, aynada kendilerine baktıklarında güzel olmadıklarını düşündüklerinde veya saçlarının boya zamanı geldiğinde soluğu kuaförlerde alıyorlar. Bilhassa saçlarına ayrı bir özen gösterdikleri için boya zamanları geldiğinde bir dakika bile sabredemezler. Bu davranış, gebelik dönemindeki kadınlarda da vardır. Ancak uzmanlar, gebelik döneminde saç boyatmanın bazı zararları olabileceğine değindiler.

Kadın doğum uzmanları, gebelik döneminde saç boyatmayı doğru bulmuyorlar. Bunun nedenini ise, boyanın içinde bulunan kimyasal maddenin saç tarafından emilmesi sonucu kana karışması olarak açıklıyorlar.

Hepimizin bildiği gibi saç boyalarında saça renk veren bazı maddeler bulunuyor. Kimyasal içerikli bu maddeler boyama esnasında uzun süre saç derisinde kalarak deri tarafından emilmektedir. Saç derisi vücudun en sık kullanılan ve kanlanan bölgesi olduğu için, kimyasalların kana karışma ihtimali yüksektir. Bu nedenle kana karışan kimyasallar, bebeğe zarar verebilir.

Sadece saçları boyamak değil, saçlar için kullanılan kozmetik ürünlerde önerilmemektedir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir