Gebelikte kaşıntı nedenleri

Kadınların gebeliği hormonların değişime uğraması nedeniyle sıradan bir yaşam sürmekten çok ayrımlı bir süreç olduğu gibi, oldukça mütenevvi sorunların da ortaya çıktığı bir dönemdir. Bu dönemde kadınlar farklı farklı sorunlar yaşamakta ve her bir sorun karşısında da büyük endişelere kapılıp sıkıntıya düşmekteler. Bu sorunlardan bir tanesi de vücudun sürekli kaşınmasıdır. Gebelikte kaşıntı neden ortaya çıkar diye merak ediyorsanız işte merakınızı giderecek bilgiler.

 

Gebelikte kaşıntı neden olur?

 

Hamilelik döneminde kadınların vücutlarının kaşınması genel anlamda ciddi bir sorun olduğunu göstermez, ancak yinede ihmal etmemeli ve bir kadın doğum uzmanına sıkıntınızdan bahsetmelisiniz. Çünkü gebelik döneminde görülen kaşıntılar bazen mantar, egzama ve karaciğerden gelen ciddi bir sorun olabilir.

Sıkıntı verici bir durum olan kaşıntı gebelik döneminde yaşanan diğer sorunlar (mide bulnatısı, halsizlik vs.) kadar bezdiricidir. Kaşıntının sebebi mantar enfeksiyonu, egzama hastalığı ya da kolestaz ise muhakkak tedavi edilmelidir. Çünkü bu sağlık sorunlarından dolayı görülen kaşıntılar bebeğinizin olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir