SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Gebelik hesaplama testi ne zaman yapılmalı

Gebelik hesaplama testi ne zaman yapılmalı

Gebelik hesaplama testi ne zaman yapılmalı, Gebe olduğundan şüphe eden kadınlar, şüphelerinin doğruluk payını öğrenmek için gebelik testine başvururlar ancak gebelik testinin kesin sonuç vermesi için doğru zamanda yapılması gerekir. Peki gebelik testini ne zaman yapmak gerekir, gebelik testi ne zaman doğru sonuç verir sizler için uzmanlarımıza sorduk.

Kan vererek gebelik testi yaptırmak idrar testi yaptırmaya göre daha uzun ve zor bir işlem olduğu için, gebelik endişesine kapılan kadınların birçoğu pratik olan evde idrar testi uygulamasını yaparlar. Uzmanlar bu şekilde evde idrar örneği ile yapılan gebelik testinin sabah ilk idrarla yapılmasını önermekteler. Çünkü sabah ilk idrarla yapılan testin sonucu daha güvenilirdir. Evde idrarla yapılan gebelik testleri adetin bir hafta gecikmesinden sonra yapılmalıdır. Adetin 10 gün gecikmesi durumunda test sonucunun %90 doğruluk payı vardır.

Gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediğini kesin olarak gösteren kan ve ultrason gibi yöntemler için de yine adetin bir hafta gecikmiş olması test sonuçlarının doğruluğunu daha da artırır. Eğer ki evde yaptığınız idrar örneğiyle gebelik testinde bir hafta adet gecikmesine rağmen negatif sonuç aldıysanız, kadın doğum uzmanına danışarak kan ve ultrason yöntemiyle gebelik hakkında daha kesin sonuç alabilirsiniz.

Gebelik ile alakalı kesin sonucu öğrendikten sonra ne zaman doğum yapacağınızı öğrenmek için GEBELİK HESAPLAMA sitesini kullanabilir ve gebelikte günü gününe ne zaman doğum yapacağınız ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. 

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir