Filistinde domuz gribi paniği!

Filistin’de domuz gribi nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e çıktığı bildirildi. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, kış mevsiminin başladığı günlerden bu yana Batı Şeria’da ‘domuz gribi’ olarak adlandırılan H1N1 virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11’e yükseldi.

Filistin Haber Ajansı WAFA’nın Sağlık Bakanlığı sözcüsü Tarif Aşur’a dayandırdığı haberinde, son 24 saatte Nablus ve Cenin kentlerinde biri çocuk iki kişinin daha H1N1 virüsünden hayatını kaybettiği belirtildi.

Aşur, Filistin’in farklı bölgelerinde görülen domuz gribi vakalarının sayısının 281’e çıktığını kaydetti. Öte yandan Filistin Halk Sağlığı ve Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Esad Ramlavi, Filistin’de durumun kontrol altında olduğunu, hastalığın yayılma riskinin önlenmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade etti.

İlk olarak 2009 yılında Meksika’da ortaya çıkan ‘H1N1 ‘ virüsü, kısa sürede dünya genelinde 200’ün üzerinde ülkede yayılarak binlerce insanın ölümüne yol açmıştı.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir