Facebookta devleşti!

Sağlık Bakanlığı’nın Facebook sayfası, dünyada ”en hızlı büyüyen devlet kurumu sayfaları” sıralamasında ilk 3 arasına girdi.

Birkaç ay önce ”Facebook” ve ”Twitter” gibi sosyal medya araçlarını aktif olarak kullanmaya başlayan Bakanlık, vatandaşlarla bu yolla interaktif iletişim sürdürüyor.

Sağlık Bakanlığı’nın Facebook adresine ulaşmak için tıklayınız

Hizmetler hakkında daha hızlı bilgi verilmesini amaçlayan bakanlık yetkilileri, vatandaşın sosyal medya üzerinden, hizmetleri hakkındaki görüş, öneri ve yorumlarını da ilgili birimlerle paylaşıyor.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Temmuz ayında aktif hale getirilen bakanlığın Facebook sayfası 90 bin, Twitter hesapları ise 20 bin takipçiye ulaştı.
“SocialBakers.com” verilerine göre, Sağlık Bakanlığı’nın Facebook sayfası, ”en hızlı büyüyen devlet kurumu Facebook sayfaları” sıralamasında, ilk 3 arasına girdi.

Dünyada 3 binden fazla devlet kurumu arasında 143. sırada bulunan Sağlık Bakanlığı’nın Facebook sayfası, devlete bağlı sağlık sayfaları arasında ise 1. sırada gösteriliyor.

Bakanlığın sosyal medya araçlarında, sağlık dünyasını ilgilendiren önemli günlerle ilgili açıklayıcı bilgiler, sağlıklı yaşam ve beslenme önerileri, mevsimsel hastalıklarla mücadelede pratik öneriler ve kampanya çalışmaları yer alıyor.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir