Evde Sağlık Hizmetleri

Evde Sağlık Hizmetleri

Evde sağlık hizmetleri,  tedavi sonrası bakım sürecinde,  kronik bir hastalığın takibinde veya herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık  hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesidir.

Evde bakım hizmetleri ile; tedavisine evde devam etmek isteyen fakat yakınları veya kendisi tarafından bakımları gerçekleştirilemeyen hastaların da sorunlarına çözümler üretilmektedir.

Evde Bakım Hizmeti

Evde sağlık hizmetleri sayesinde  hastanın günlük yaşamı daha az etkilenmekte ve hastanın yaşam kalitesi artırılmaktadır.Evde sağlık hizmetleri ile  ameliyat sonrası bakıma ihtiyaç duyanlara , devamlı bakım ihtiyacı olan yaşlılara ,kronik hastalıkları (diabet , solunum hastalıkları vs. )  olan hastalara , kanser hastalarına, yeni doğum yapmış annelere ve onların bebeklerine  hizmet verilebilmektedir.

Bu hastalar kendi evlerinde tedavilerine devam ederken , aileleriyle de bir arada bulunarak ; hastalık sürecini daha olumlu bir şekilde geçirmektedirler.

Evde sağlık hizmetleri birçok özel kuruluş tarafından verildiği gibi , artık Sağlık Bakanlığı tarafından da verilmektedir.Sağlık Bakanlığı’na yapılan başvuru sonrası yapılan değerlendirme sonucu ; bakanlık tarafından evde bakım hizmetleri görevlileri hastaya gönderilmektedir.Bu hizmet sayesinde ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımız evde bakım hizmetleri alabilmektedir.

Evde Sağlık Hizmetleri Başvuru Formu İçin Tıklayımız

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

  1. çorlu sgk üzerinden evraklarını [[hasta bez parası] gönderdik hala geri dönüşü olmadı hastanızın parasını şu bankaya şu tarihte yatırıldı alabilirsiniz demek gerekiyor bence çünkü o eski hantal çalışmayan kurumlarla yeni bir dünyaya yürümemiz imkanı yok bence çok konuştum teşekkür ederim

  2. öncelikle bu hizmet birimi çok güzel çalışıyor kayınvalidem felç ve ona bağlı demans oldu bu süreçte gördük bu birimin çalışmalarını daha iyi olabilirmi evet olabilir mesela hizmet ambulanslarının en azından benim gördüğüm bakımı ve personel durumu çok kötü çok katlı binalardan hasta indirilme ve çıkarılması araç hasta arabası istenilene hiçte hizmet etmemekte meşrubat araçlarının dağıtım araçlarının tıpkısı sanki var olan personeli erkek pwersonel olarak takviye etmek hasta sahibi ile temas kurularak yapılabilir çünkü bu hizmetin kendisi fiziksel çaba gerektiriyor hele yardım edecek hasta yakını yoksa personel doğal olarak ne kadar iyiniyetli olursa olsun ne yapacağını şaşırıyor vs

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir