SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Erken Yaşta Evliligin Sebepleri Araştırması

Erken Yaşta Evliligin Sebepleri Araştırması

Son zamanlarda erken yaşta evliliğin artması dolayısıyla Dicle toplumsal araştırmalar merkezi bu erken yaştaki evliliğin araştırmasını sürdü.

Diyarbakır Siirt ve Şanlıurfa’yı kapsayan bu araştırmada erken evliliklerin en çok kim tarafından meşhur edildiğini araştırmaya başladılar. Araştırma detaylarına inersek çocuk yaşta evlenen 150 kadınla yüz yüze görüşülerek erken evlilik hakkında ne düşündükleri ve yarattığı etkileri ortaya çıkaracaklardı.

Kadınların toplumdaki eşitsiz konumunun ve eğitimsizlik şiddet ve boşanma gibi bir çok sorununa kaynaklık eden Sayın Kaya erken yaştaki evliliğin nedenlerini ele aldı. Ve gerçeği gözler önüne serdi.

Özellikle erken evliliklerin meşhurlaşmasını sağlayan ünlüler aktörler ve erken yaşta evlenen yaklaşık 150 kadınla görüşeceğini söyleyen Kaya Aile büyükleri ve dini önderlerle oturup derince bir araştırma yapmanın peşindeyiz. Bu durumu gözler önüne sereceğiz. Nasıl oluyorda halen bu davranış devam ediyor araştıracağız.

Kadınlarla yapacağımız yüz yüze görüşmelerde evliliklerin gerçekleşme nedenleri ve niçin erken yaşta evlendiniz gibi sorular sorup yarattığı etkiyi dinleyip araştıracağız şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir