Ergenlikte Cilt Bakımı

Ergenlik cilt sorunlarının baş göstermeye başladığı bir dönemdir. İleri ki yaşlarda daha güzel bir cilde sahip olmak için, ergenlik döneminde cilde gerektiği özen gösterilmelidir. Genç ve sağlıklı bir cilde ileri ki yaşlarda da sahip olmak için hem kızların hemde erkeklerin cilt bakımlarına önem vermeleri gerekir.

Aslında cilde erken yaşta bakım yapmak daha sağlıklı, daha güzel ve daha sorunsuz bir cilde sahip olmak demektir. Ama tüm bunları yaparken yaptıklarınızında bilincinde olmanız gerekir. Doğru ürünler ve doğru yöntemler önemli hususlardır. Ergenlik döneminde cildi doğru temizlemek, doğru bakım ürünlerini kullanmak ileride oluşacak olan cilt sorunlarıyla savaşmanın en güzel yoludur.

Ergenlik döneminde en büyük sorun akne ve sivilcelerdir. Ergenliğin başlaması cildin yağlanmasına, ciltte siyah noktaların baş göstermesine ve sivilcelerin oluşmasına neden olur. İşte bu noktada doğru cilt temizliği yapılmalıdır. Doğru cilt bakımı da, cilt tipinize uygun olan bakım ürünleriyle mümkündür. Sabah akşam cilt tipinize uygun olan temizleme jeli ile yüzünüzü yıkayın. Ardından yine yaşınıza ve cilt tipinize uygun, içerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan dermokozmetik nemlendirici sürün. Haftada bir kerede cildinize peeling yapın. Siyah nokta sorunlarına da arındırıcı maske ile çözüm bulabilirsiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir