Epididimit Belirtileri Nelerdir?

Erkeklerin yaşamış olduğu rahatsızlıklardan birisi olan Epididimit, spermler üzerinde etken olarak spermlerin olgunlaşmasına, depolanmasına ve taşınmasına engel olarak görülen bir sorun olmaktadır. Bu sorun ağrı ve şişlik gibi çeşitli sıkıntılara da yol açar ve yaklaşık 6 haftadan da uzun sürer. Şiddetli ağrılar yaşatan bu sorunun ortaya çıkmasında ki en önemli neden ise, epididim iltihaplanmasıdır.

Enfeksiyonlar sonucu spermleri sperm kanallarına taşıyan kıvrımlı bir boru olan epididimin iltihaplanması sorunu olan epididimit, torbalarda şiddetli ağrıya sebep oluyor ve bu ağrılar 6 haftadan daha da uzun sürüyorsa, sorun kronik demektir. Bazı durumlarda ağrılar hafif bazen de aşırı şiddetli neredeyse dayanılmazdır. Ağrıların vuku bulduğu sırada bireyler yürümekte zorlanır.

Epididimit enfeksiyon genellikle tek testiste olur ancak zamanla diğer testise de yayılır. Bu yayılmanın gerçekleşmesinde de hastalarda ateş ve abse sorunları oluşur. Ayrıca ağrılı idrar yapma, boşalma sırasında ağrı, kan gelmesi gibi belirtilerde ortaya çıkabilir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir