Engelli Memur Alımı

Özürlü Memur Alımı

Engelli memur hakları söz konusu olduğunda birçok çalışma yapılmakta ve engelli memurları mağdur etmeyecek şekilde çalışmalar düzenlenmektedir. Eğer engelli memur iseniz o halde bu yazıyı dikkatlice okumanızı öneririz. Özel bir şirkette çalışıyorsan ız veya devlet statülerinde çalışıyor iseniz o halde size uygulanacak bazı özel durumlar olacaktır. Bu durum kimi zaman normal memurlarla eşdeğerde gözükse de bazı durumlarda ayrıcalıklar tanınmaktadır.

Özelde çalışan kişiler için 8 saat uygulaması yerine hatta bazı özeller 9 saat 10 saat uygulaması ile işçi çalıştırırlar ne kadar yasal olmasa da ancak engelli personelin 6 saat ten fazla çalıştırılmaması durumları söz konusudur bu haktan yararlanmakla birlikte ayrıca birçok yardım alırsınız. Araç almak isterseniz araç vergisi ödemezsiniz dolayısı ile bu durum sizin lehinize olan bir durumdur.

Özürlü Memur Hakları

İstediğiniz şehirden araç alın İstanbul a getirin vergi ödemesi ile zorunlu kılınmazsınız. Bazı idari izinli sayılabileceğiniz ve sayıldığınız günler vardır. Bu aralık ayı içerisinde engelli haftası kapsamında izinli olarak sayılırsınız ancak paranız kesilmez günlük olarak işlenir. Yiyecek içecek yardımı alırsınız. Daha erken yaşta emeklilik hakkına sahip olursunuz. Daha erken yaşta emekli olabilmeniz sizi diğer memurlardan ayıran lehinize bir kısımdır. Herkes yaşını beklerken siz daha erken yaşta emekli olabilirsiniz.

Birçok engeli olan kişilerde ayak el problemleri konuşma problemleri, görme problemleri olan engelli vatandaşlarımıza her zaman hizmette sınır tanınmaması ve devlet tarafından özel yasalarla birlikte rahat ettirilmeleri sağlanması zorunludur. Özellikle daha kolay işlerde çalışmaları daha uygun olacaktır.  Engelli memurun bilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlar içinde sizde araştırmanızı yapmalı ve haklarınızı aramalısınız. Haklarını arayan her zaman kazanır ilkesi ile yola çıkın ve emeklilik haklarınızı gözden çıkarmadan sizde bu konuda araştırma yaparak birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

Engelli Memur Hakları

Bu konuda internetten yardım alabilirsiniz devlette çalışırken de özel sektörde çalışırken de öğrenmeniz ve bilmeniz gereken bazı maddelerin olması gerekmekte ve bunları öğrendiğiniz takdirde sizde haklarınızı arayabilmekte olursunuz. Zorunlu olarak sizi kimse yapabileceğinizin üzerinde çalıştıramaz ve zorlayamaz bunu bilmeniz sizin de bu konuda bildirim yapma haklarınız her zaman gizli tutulmakta ve saklı kalmaktadır. Gerekli olduğunda bu haklarınızı kullanabilir ve sıkıntı yaratabilecek her durumda hakkınızı arayabilirsiniz.

Dolayısı ile engelli memur şartları ile ilgili birçok bilgiye sahip olabilirsiniz. İnternette kesin ve ciddi açıklamalar yapılmakta olup çalışma şartlarında ve ç.alışmayan durumlarda sizlerinde haklarınız olduğunu bilmelisiniz. Kısa bir araştırma ile birçok hakkınızı öğrenebilir ve işleyişinizi ona göre sürdürebilirsiniz. Sizde kaliteli yaşam ve düzenli yaşam haklarından yararlanacak ve hayatınızı daha kolçay idame ettirilme haklarınızı kullanmalısınız

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. Ben yuzde elli engelli oraninda zihinsel engelli vatandasim ve 3ncu dereceden vergi indiriminden yararlanmaktayım. Devletimizin bir kamu kurulusunda aday memur(stajyer memur)olarak calismaktayim. Bu sitede vakif olanlar,yasal ve kanunen gecerli mi? Yani İl Mudur V. Soylesem, basim agrir mi?kovulma veya isyerinden cikarilma gibi bir konuyla karsilasir miyim?
    Bilgilerinize sunarim.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir