Emekli Maaşı Sorgulama

SGK Emekli Maaşı Sorgulama

Günümüzde artık tüm işlemler internet veya elektronik sistemler üzerinden çözülmeye başlandı. Buna sebep olan pek çok neden bulunmaktadır. Gün geçtikçe artan nüfus sayıları, insan gücünün veya insan beyninin artık insan işlerine yetişemez hale gelmesi bu sistemleri insanları mecbur etmiştir. Aslında bu sistemlerin ülkemizde kullanılması teknolojinin daha aktif kullanılır duruma gelmesine de vesile olmuştur.

Emekli Maaşı Hesaplama

Web tabanlı sistemler üzerinden artık insanlar neredeyse tüm işlerini oturdukları yerden halledebiliyor. Emekli maaşı sorgulama da aynı şekilde ssk nın sitesinden rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor. Burada sizden istenen bilgileri doğru girdiğiniz takdirde size geçmiş aylarda hesabınıza yatırılan paralar gösterilecektir.

SGK  Emekli Maaşı Hesaplama

Sistem size gelecekte yatacak maaşlarınız hakkında ise bilgi vermeyecektir. Her ay yatan maaşınızı oradan takip edebilmektesiniz. Bu sistem üzerinden yine pek çok bilgiye de ulaşabilmektesiniz. Sisteme girebilmek için ise gerekli tek şey nüfus cüzdanınızdaki bilgilerdir. 2012 yılı itibariyle ülkemizde yıllarca konuşulup bir türlü hayat geçirilemeyen intibak yasası da aktif hale getirilmiştir. Bu sayede bazı emekli maaşları da yeniden hesaplanıp düzenlenecektir.

2013 Emekli Maaşları

Bazı yayın kuruluşları tarafından olaylar ne kadar çarptırılsa da aslında çok açık ve net bir durum söz konusu. İntibak yasasına göre herkesin emekli maaşında artış meydana gelmeyecek 2000 yılından önce emeklilik maaşı bağlanan kişilerin maaşları yeniden hesaplanacak. Ve bu şartlarda dahi herkesin maaşı yine artmayacaktır. Bu durumdan etkilenecek insan sayısı resmi rakamlara göre 1.913.000 kişidir. Ssk emekli maaşlarınızı ise yine devletinde geçtiği e-devlet sistemi üzerinden öğrenebilmektesiniz. E-devlet sistemi üzerinde kaydı bulunmayan vatandaşlarımız sistem üzerinden kendi kayıtlarını oluşturup şifrelerini alabilmektedir.

 Emekli Maaşı Sorgula

Emekli sandığı emeklileri, bağkur emeklileri, SSK emeklileri gibi bütün emekliler e-devlet sistemi üzerinden maaş sorgulayabilecekleri gibi ssk’nın sitesinden bunu yapabilmeleri de mevcuttur. Bu sistemler üzerinden emekli maaşınızı sorgulayabilmenin yanı sıra, yatan maaşlarınızı da görebilmektesiniz. Ve ayrıca eğer maaşınız üzerinden herhangi bir kesinti varsa bunu da buradan ay ay takip edebilmektesiniz.

 

Emekli Maaşı Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Kamu Çalışanları İçin Emekli Maaşı Sorgulama

Hizmet Akdi İle Çalışanlar İçin Emekli Maaşı Sorgulama

İntibak fark işlemleri sorgulamak tıklayınız…

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir