Elli yıllık uykuya yattı!

Bolu’da, elli yıldır ağrıları nedeniyle uyku uyuyamayan emekli öğretmen İsmet Anıl, özel bir hastanede uygulanan tedavi sonucu uyumaya başladı.

Yıllarca Bolu’da bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan İsmet Anıl (78), küçük yaşlarda ağrılarla boğuşmaya başladı. Önce baş ve boyun bölgesinde başlayan ağrılar daha sonra ayaklarına sıçradı. Gençlik yıllarında başlayan ağrılar öğretmenlik yıllarında da devam edince Türkiye’deki birçok hastaneye giderek tedavi gördü. Ancak ağrılarına çözüm bulunamadı.

Öğretmenlikten emekli olduktan sonra evinde yaşamaya devam eden İsmet Anıl, Bolu’daki bir özel hastanede ağrı merkezi olduğunu öğrendi. Hastaneye başvuran Anıl, 50 yıl sonra tedaviye başladı. Doç. Dr. Nebahat Gülcü Bulut, 50 yıldır uyku uyuyamayan hastaya iki hafta boyunca tedavi uyguladı. Tedavinin olumlu yanıt vermesi sonucu ağrıları hafifleyen İsmet Anıl, yıllar sonra rahat bir uyku uyumaya başladığını belirtti.

Yıllardır uykusuzluk problemi çektiğini söyleyen İsmet Anıl, şöyle konuştu: “Gençliğimde bacaklarıma bir şey geldi. Hastalık desem olmaz. İllet desem olmaz. Geceleri yattığımda bacaklarımda ağrı oluyordu. Önceden ayda bir oluyordu. Sonra haftada bir olmaya başladı. Yaşlandıkça hergün ağrımaya başladı. Türkiye kazan, ben kepçe oldum. Gitmediğim doktor kalmadı. Bitki doktorlarına da gittim ancak çözüm bulamadılar. En sonunda burada ağrı merkezi olduğunu duydum. Şimdi uyumaya başladım”

50 yıldır ağrıları nedeniyle uyku uyuyamayan hastanın artık rahata kavuştuğunu söyleyen Ağrı Polikliniği Uzmanı Doç. Dr. Nebahat Gülcü Bulut da, şunları söyledi: “Hastamız İsmet hanım, yaygın vücut ağrısı şikayetiyle bize başvurdu. Huzursuz bacak sendromu dediğimiz ağrıları vardı. Vücudunun birçok bölümünde kollar ve bacaklarda kireçlenmeler vardı. Bir süre tedavi uyguladıktan sonra ağrıların azaldığını gördük. Daha sonra tedaviyi bir süre daha uyguladıktan sonra hastamızı ağrılardan kurtardık.”

Emekli öğretmen İsmet Anıl, tedavinin ardından hastaneden ayrılarak evine gitti.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir