SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

El Gençleştirme Uygulaması

El Gençleştirme Uygulaması

El gençleştirme operasyonu diye bir şey varmıdır? Sorusuna cevap Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel’den geldi.

Günlük hayatta en çok kullandığımız ve en çok yorulan uzvumuz olan ellerimiz okadar çok çalışıyor ki ellerimizde bir takım izler kalıyor.  Ancak yeni çıkan el gençleştirme operasyonu ile ellerimizdeki izlerden kolayca kurtulabiliyoruz.

Lokal anestezi ile sadece yarım saat süren bu operasyonda ellerimiz gençleşiyor. Operasyonun hedefi şöyle:  ilk olarak kaybolan deri altı yağ dokusunu yerine koymak oluyor sonra cilt kalitesi arttırılıp lekeler yok ediliyor.

Ellerimizi daha düzgün göstermek için Bayanların en çok tercih ettiği el gençleştirme operasyonu ile tamamen tertemiz ve istediğiniz görünümde bir ele sahip olmanız artık mümkün olmakla beraber eldeki lekeleri tertemiz etme özelliği de bulunmaktadır.

El gençleştirme uygulaması ellerinde iz olan veya ellerinin bakıma ihtiyaç duyduğunu düşünen bütün kişiler yaptırabilir. Daha çok yaşı ilerlemiş olanların tercih ettiği bu uygulama son zamanlarda iyice popüler olmaya başladı bile.

Tamamen lokal Anestezi ile yapılan bu uygulama ofis şartlarında yapıldığı takdirde yarım saat sürmektedir. Asla ağrı veya sızı gibi işlemler içermez. Tamamen kolay bir operasyondur.

Operasyon sonunda aynı gün eve gidebilirsiniz. Sadece birkaç gün şişlik veya morluk olabilir. Hasta ertesi gün banyo bile yapabilir. Hiçbir şekilde hastanın aktivitesi engellenmez. Hastaların operasyondan sonra güneş koruyucu krem ve bol nemlendirici kullanmaları gereklidir.

 

Kaynak: Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir