E-Reçete

E-reçete Dönemi Başlıyor

E-reçete nedir

E-reçete uygulaması nedir ? Diyecek olursanız siz değerleri vatandaşlarımıza kısaca e-reçete hakkında bilgi verelim.Uzun yıllardır hayatımızda olan kağıt recetelerde meydana gelen sorunlar herkez tarafından alelen bilinmektedir.Yanlış ilaç yazımları,hatalı ilaç isimleri,reçeteyi eczacıların okuyamaması bu çıkan sıkıntıların başında gelmektedir.E-reçete ile artık bu sorunlarımızı hayatımızdan çıkaracağız.

Vatandaşlarımız doktorlarına gittiklerinde ellerinde kağıt recete ile görünmeyeceklerdir.

E-reçete sistemi nasıl çalışacak

E-reçete sistemi yani elektronik reçete nasıl çalışacak sorusuna geldiğimizde ise , e-reçete doktorunuz sgk nın sisteminden tc numaranız ile hasta girişi yapıyor,sonra  sizi muayene yaptıktan sonra sizin adınıza gereken ilaçları sisteme giriyor.Daha sonra e-reçete sistemiyle siz eczanenize gidiyor ve tc numaranız ile sisteme girilip doktorunuz sisteme ne ilaçı işlediyse oradan öğrenilip ilaçlarınız size takdim ediliyor ve işleminiz hiçbir karışıklık olmadan bitiyor olacak.

E-reçete nezaman başlıyor

Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında ,aile hekimliği bölümleride dahil olmak üzere ülkemizin her yanında e-reçete sistemiz 01,07,2012 tarihinde hizmete girecektir.E-reçete uygulaması hakkında sistemi yazacak olan yazılım firmasıyla görüşmeler başladı.E-reçetenin tahmini hayata gecme tarihinden taviz verilmeyeceği ve bildirildiği tarihte hizmete gireceğide bildirildi.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

7 yorum

  1. İlk kez bugün reçeteleri e-reçete olarak giriyoruz biraz karışıklık var ama umarım düzelir

  2. sistem çalışmaya başlamış ama kimse bilmiyor pilot uygulama ne zaman yapıldıki türrkiye genelinde uygulama başlamış sanki biz türkiyede değilizde muz cumhuriyetindeyiz.ayıp ya ayıp yalakalıkda bir sınır olmalı hani uygulama da siz destekliyorsunuz

  3. ben bi doktora gıttım sekretere ilaç yazdırıyodu şimdi bu işi doktormu yapacak hiçç sanmam artık doktor odasında muayene yapar telefonla sekretere ilacı yazdırır postalar vah o sekreterin halıne asgarı ucrete yuklendıkce yuklenın..sonrada 11 yıl okudum dıye ahkam kesın

  4. e-reçete hakkında açıklayıcı bir bilgi ve video ilede güzelleştirilmiş.sanem’e katılıyorum

  5. e-reçete nedir diye aradım bu siteye geldim.e-reçete konusunda çok faydalandım.helal olsun haberi yapana

  6. e-reçete uygulamasını çok açıklayıcı bir şekilde anlatmışssınız.teşekkürler.e-reçete ne işe yarar diye düşünüyordum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir