SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

E Reçete

E Reçete

E Reçete Nedir

Artık elle reçete yazmaya son. 13.06.2012 tarihi itibari ile elle düzenlenen reçeteler yerine elektronik ortamda yazılan reçeteler çıkmış olacak ve herkes bu sistemle işlem gerçekleştirmiş olacak. Elle yazılan reçetelerin bilindiği üzere 30 yıl muhafaza durumu var ancak eczanelerin depolarında biriktirdikleri yüz milyonlarca reçetenin olması ve yük kamyonlarının depo etmesi oldukça sıkıntılı zamanlar yaratmaya başladı. Hastalar içinde iyi bir yöntem reçete kayboldu kısmı kalkacak. Özellikle bilgisayara işlenecek olan reçeteler artık sistemden işlenecek ve elle de yazılacak.

E Reçete Sorgulama

Önemli olan reçetelerin nüshalarının saklanmayacak olan kısmı özellikle zaman aşımına uğraşan birçok elle yazılan reçete ile birlikte eczacıların ilaç depolaması gibi bir durum da olmayacak. E-reçete aslında büyük kolaylık ve böyle olduğunda da e-reçetenin hayat 1 temmuz 2012 tarihi itibari ile kesin geçiyor olması sevindirici bir haber eczacılar için dolayısı ile reçete yazımı doktorlar içinde sisteme girişi yapılarak gerçekleştirilecek olması çok önemlidir.

E Reçete Giriş

Dolayısı ile sizde e-reçete kullanıyor olacaksınız. E-reçete kullanımı özellikle doktorların bilgisayara yani elektronik ortama aktarım yapması ile birlikte başlayacak ve süreç düzenli olarak devam edecektir. Eczacılar eski sisteme göre ilaç verecek ve e-reçete takibini yapacaklar. Eczacıların iş yükü azalacak bir işlem için 20 ayrı işlem yapan eczacılar sadece 5-6 işlem yaparak sonuca varabilecekler. Dolayısı ile e-reçete uygulamasının hayatımıza gireceği andan itibaren eczacıların iş yükü azalıp daha kolay çalışabiliyor olacaklar. Hastanın hangi eczaneden işlem yaptığı ve ilaç aldığı gibi bilgiler hep saklı tutulacak elektronik ortamda bu iyi bir şey aslında. İlaç aldığınız yer hep kayıtta kalacak.

E Reçete Uygulaması

Gün geçtikçe sağlık alanında da bazı ilerlemeler olmakta ve teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok değişim gerçekleştirilmektedir. E-reçete de bunlardan biri e-reçeteler ile eczacıların iş yükünü azalacak olup birçok reçete de saklanma zahmetinden kurtulacak. Depolarda saklanan milyonlarca reçete zaman aşımına uğradı ve e-reçetelerle birlikte hep gizli ve saklı tutulup bir tıkla istenilen hastanın istenilen reçetesine ulaşım sağlanabilecek. Bilgisayarda tutulan bu bilgiler zaman geçtikçe kontrol edildiğinde birçok kolaylık sağlayabileceği ile birlikte aynı zamanda dan evrak takibinden de sorunsuz olarak sıyrılmış olunacak.

Evrak takibi tabi ki oldukça zahmetli ve zor istediğiniz bilgilere ve hastanın yeterli bilgilerine ulaşıncaya kadar birçok bilgide aynı zamanda e-reçete sayesinde elektronik ortamda tutulabiliyor olunacak

SGK Yorum Kullan
Son Yorumlar
  1. abdullah
  2. adnan
    • Agha
  3. hatice yapıcı
  4. furkan fakıoğlu
    • hatice yapıcı
  5. ismail
  6. gökhan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir