E Okul

E Okul Sistemi

E- okul Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmakla beraber yıl 2007’de Ocak ayı itibarı ile faaliyete geçmiş olan, bir çeşit okul yönetim bilgi sistemidir.E- okul okula yeni başlayan bir  öğrencinin öğrenim hayatının sona ermesi mezuniyetine kadar devam eden süreçte yararlanabileceği gerçekten ülkemizde çok önemli olan bir kavramdır. Buradaki e ibaresi aslında “elektronik” anlamına gelmektedir.

E Okul Not Değiştirme

İnternet çağında olan herkes bilindiği gibi elektronik ortamda artık hayatlarına yardımcı olan şeylerle devam ettiği için e-okulun gerçekten sadece öğrenciye değil aynı zamanda öğretmene ve yöneticilere de büyük kolaylığı sunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bağlı olduğu MEBSiS projesi kapsamında işleyen bu bilgi sistemi velileri ve öğrencileri eğitimleri hakkında bilgilerini verir.

E Okul Öğretmen

E-okul sayesinde veliler ve de öğrenciler devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları ve orta öğretim kurumları bu sistemle notlarını, devamsızlıklarını gibi temel bilgilerini öğrenebilirler. Veliler çocuklarını e-okul karne sonuçları tarafından takip edebilirler. Öğrencilerin notları alacakları takdir teşekkür belgeleri, devamsızlıkları, onur belgeleri, ders programı, SBS ve DPY gibi sınavların başvuru ve sonuçları, sınav bilgileri gibi çok önemli ve temel olan bu bilgiler

E Okul Veli Bilgilendirme

MEB’e okul sistemi tarafından öğrenilmektedir.  Öğrencilerin dosyaları, nakil alma, nakil verme gibi işlemleri burada gerçekleştirilir. Aynı zamanda öğrencilerin dersleri ve derslerine girecek öğretmenleri de buradan öğrenebilmeleri mümkündür. Öğrencilerini takip eden veliler içinde e okul veli bilgilendirme sistemi tarafından öğrencinin durumunu kontrol edebilir duruma göre müdahale edebilirler. Bu sayede öğrencinin başarı durumu da aslında iyiye gitme ihtimali vardır. Aile tarafından ilgilenen çocuklar aldıkları notlara göre veliler çocuklarını ödüllendirebilir ve ya eksik olduğu konularda yardımcı olmaya çalışırlar. Aynı zamanda okul tarafından yapılan duyurulardan haberdar olurlar ve sonradan bir sürprizle karşılaşmadan daha rahat şekilde haberdar olurlar ve gerekeni yaparlar.

E Okul Giriş

Öğrenciler bu tür bilgilerini öğrencinin sahip olduğu Vatandaşlık numarası ve okul numarası ile öğrenebilirler.E- okul gerçekten çok faydalı bir bilgi sistemi olup gerek öğrenci gerek veli gerekse okul idarecileri için hem kolaylık sağlamakta hem de gereken bilgiye anında ulaşabilme imkanını sunabilmektedir.E Okula Giriş Yapmak İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız.

E Okul Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir