E Okul Yönetim Bilgi Sistemi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E – okul yönetim bilgi sistemi 2007 yılında uygulamaya konulmuştur. E – okul yönetim bilgi sistemi okul yöneticilerinin okul ve öğrenci ile ilgili işlemlerinin internet veri tabanı kullanılarak sisteme aktarılmasıyla tüm işlemlerin bilgisayar ortamında işlenebildiği bir sistemdir. Sisteme okul yönetiminin vermiş olduğu şifre ile ulaşılabilir.

E Okul  Bilgilendirme Sistemi

Sistemden okul yöneticileri ve öğretmenler yararlanabilmektedir. Bu sistem üzerinden öğrencinin okula ilk kaydından itibaren başlayıp mezuniyetine kadar devam eden tüm süreci takip edebildiğiniz gibi gerekli olan tüm işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. E – okul yönetim bilgi sistemi Bakanlık / Milli Eğitim Müdürlüğü işlemleri, kurum işlemleri, öğrenci işlemleri, sınav işlemleri ve yönetici işlemleri şeklinde 5 gruba ayrılmıştır. Sistemden Milli eğitim müdürlüğü, Okul yöneticileri, öğretmenler ve diğer personel yararlanabilmektedir. Okul yöneticileri sistem üzerinden okul bilgileri, şube oluşturma işlemleri, şube sayıları, okula kayıt işlemleri, öğrencilerin nakil işlemleri, devamsızlık işlemleri, ders bilgileri, not bilgilerinin yanı sıra sosyal faaliyetler, öğrencilerin okumuş olduğu kitaplar gibi pek çok bilgiye ulaşabilir ve yine sistem üzerinden pek çok işlem yapabilmektedirler.

 

E Okul Veli Bilgilendirme

Öğretmenlerimiz ise sistem üzerinden öğrencilerin sınav tarihlerini, not bilgilerini, proje ve performans notlarını, öğrenci devamsızlıklarını, öğrencilerin okumuş olduğu kitapları, sınıf içinde gözlemlemiş oldukları gözlemlerini, öğrencilerin sosyal faaliyetlere olan ilgilerini ve öğrencilerle ilgili genel bilgileri görebilmektedirler. Çağımızın bilgisayar ve teknoloji çağı olduğunu düşündüğümüzde eğitim sisteminin de bu çağdan geri kalması düşünülemezdi. Eğitim ile ilgili verilerin de bilgisayar ortamına aktarılmasıyla e – okul yönetim bilgi sistemi oluşmuştur.

E Okul VBS

E – okul yönetim bilgi sistemi okul müdürlerine, öğrenciler ile ilgili iş ve işlemlerde bilgilere daha çabuk ulaşabilmelerini, eskiden yüzlerce evrak içinde kaybolan yöneticilerinin daha etkin bir yönetici olmalarını, okul ile ilgili bilgileri sistem üzerinden görebilmelerini sağlamaktadır. Sistemin öğretmenlerimiz açısından faydalarına gelecek olursak pek çok iş yükü altında kalmış öğretmenlerimiz sisteme daha kolay bir şekilde notları kaydedebilmekte, öğrenci ile ilgili bilgilere daha rahat ulaşabilmekte, öğrencilerin okul başarılarını sisteme aktarabilmekte ve bunları çok kolay bir şekilde sistem üzerinden görebilmektedir.

 

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

3 yorum

  1. bakın lise tercihleri 1-8 ağustos tarihlerinde yapıldı bitti bile kayıt olanlar liselerine gidip kayıt yaptıracaklardr 😉

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir