E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E Okul VBS

E – Okul veli bilgilendirme sistemi 2008 yılının başlarında uygulamaya geçirilmiştir. Bu sistem sayesinde siz velilerimizin internet üzerinden çocuklarınız ile ilgili pek çok bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür. İnternet üzerinden sisteme ulaştıktan sonra öğrencinin T.C. kimlik numarasını ve okul numarasını girmeniz yeterli olmaktadır. Örneğin; çocuğum acaba bugün okula gitti mi diye düşünmek, eskisi gibi okuluna gidip öğretmenlerinden vs. bilgi almak yerine e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden bu bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E Okul Bilgilendirme Sistemi

E – Okul veli bilgilendirme sistemi ile çocuğunuz ile ilgili bilgi almak, notlarını öğrenmek için öğretmenlerin peşinden koşmaktan kurtulmuş olacaksınız. Çünkü sistem size öğrencilerin sınav notlarını, proje ve performanslardan aldıkları notları, devamsızlık bilgilerini, haftalık ders programlarını, sınav tarihlerini, almış oldukları belgeleri, yılsonu notlarını ve öğrenci sorumluluk / ortalama yükseltme puanlarını göstermekte ve size günün her saati çocuğunuzu takip edebilme imkânı sunmaktadır.

E Okul Giriş

Ayrıca bu sistem ile birlikte okul yöneticilerinin veya öğretmenlerin velilere iletmek istediği duyuruları görebilirsiniz. Bu sistemin bir diğer avantajı da sadece internet üzerinden değil artık gündelik hayatta günün hemen hemen her saati elimizden düşmeyen ve pek çok kişide bulunan cep telefonlarından da bu bilgilere ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Sms ile bilgilendirmelerde sınav tarihlerini 7 gün önceden, çocuğunuzun okula gitmediğini aynı gün, çocuğunuzun sınavlardan aldığı notları öğretmenin sisteme girişinden itibaren görebilir veya cep telefonlarınızda bulunan sms sistemi ile de alabilirsiniz.

Sms hizmetinin bedeli aylık 2 lira olup yılda 24 lira tutarındadır. 24 lira gibi çok cüzi bir ücret ödeyerek çocuğunuz ile ilgili bilgileri sms olarak alabilirsiniz. Günlük hayatta, seyahat ederken, iş yoğunluğu içerisinde, gezide ve günün her anında mesaj sistemi ile bilgilendirileceksiniz.

E Okul Bilgilendirme

E – Okul veli bilgilendirme sistemi ve sms hizmeti ile birlikte çocuğunuzu takip ederek onun gelişimine en büyük katkıyı yapabilirsiniz. Çünkü sürekli takip altında olduğunu bilen öğrenci sizden gizli yanlış şeyler yapamayacak ve hayatta doğru yolu öncelikle öğretmenleri sonra da sizin ona duyduğunuz güven ve ilgi ile bulacaktır.

 

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

  1. Videonuz çok güzel. Paylaşım için teşekkürler. Ben de bir link önermek istiyorum. http://medulamedula.com/ sitesinde e-okul ile ilgili bilgilere yer verdim. Oradan da veliler ve öğrenciler sistemle ilgili bilgi alabilirler. Teşekkürler.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir