E Okul Sınav Sonuçları

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E- okul, öğrenci, veli ve öğretmenleri bilgilendiren bir bilgi erişim sistemidir. E- okul da yer alan öğrenciye ait bilgiler ile veliler çocuklarının durumlarını öğrenebilirler.E- okul da yer alan bütün bilgiler öğrencinin eğitim hayatı ile ilgili bilgilerdir. Burada öğrencilerin sınav sonuçları, devamsızlıkları, başarı puanları, öğrencilerin girecekleri sınavların olacağı tarih ve bu sınavların sınav sonuçları yer almaktadır.

E Okul Bilgilendirme

Veliler de bu sistem sayesinde çocukların sınav sonuçlarını öğrenebilirler. E- okul da öğrencilerin girdiği yazılı ve ya sözlü sınav sonuçları, SBS, DPY  gibi sınavları hakkında sonuç belgesine ulaşırlar. Öğretmenler bu yönetim bilgi sistemine girerek öğrencilerin notlarını girerler. Öğretmenlere bu notları girmesi için gereken süre verilir. Daha sonra öğrenci ve ya veliler de sisteme girip sonuçları öğrenebilirler.

E Okul Sınav Sonuçları

E- okuldan sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler internet aracılığı ile sisteme girebilirler. Bu sisteme girebilmeleri için tek gereken öğrencilerin T. C kimlik numaraları ve öğrencinin okul numarasıdır. Bunun dışında güvenlik şifresini de girerek sisteme rahatlıkla girebilirler. E- okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılından itibaren devam eden bir sistemdir ve gerekten öğrenci ve öğretmen için çok kolaylık sağlar. Bu sistemle öğrencinin tüm notlarını görebilir ve başarı başarısızlık durumlarını takip edebilirler.

E Okul Giriş

E- okul bilgilerine güvenen aileler bu sistemi gerçekten çok kullanmaktadır. E- okul notlarını öğrenciler değiştiremezler. Sadece yönetim yani öğretmenler kendi şifrelerini girer ve isterlerse ve ya yanlış bir durum oluşmuş ise oradaki notları düzeltebilirler. E– okulun sağladığı kolaylık velileri çok mutlu etmekte ve veliler bu sistemi çokça kullanmaktadır. E- okulun sağladığı bu olanağı ilköğretim ve lise öğrencileri kullanmaktadır. Karne sonuçlarını, izin günlerini, devamsızlıklarını ve sınav tarihlerini buradan öğrenirler ve edindikleri bilgiler ile okula ait tüm bilgileri buradan rahatlıkla öğrenirler.

E Okul

E- okulun sınav sonuçlarına buradan ulaşabilme imkanını vermiş olması kolaylığı sağlamakta ve kafa karışıklığını oluşturmamaktadır.E- okulun sınav sonuçlarını sistemde açıklaması ile öğrenciler buradan rahat ve kolay bir şekilde kendileri hakkındaki not ve bilgilere kolay ulaşırlar. Bu sistemi de kullanmaktan gayet memnundurlar.


E Okul Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

29 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir