E Okul Oyunları

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E- okul bilindiği gibi öğrenci ve veliler için öğrencilerin eğitim durumlarını görebilecekleri bir bilgi ulaşım sistemidir.Eğitim hakkındaki bilgilerini yani yazılı ve ya sözlü notlarını, büyük sınav sonuçlarını, devamsızlıklarını, performans puanlarını, proje notlarını, ders hakkındaki bilgilerini öğrenciler öğrenebilecekleri gibi sıkılmış ve bunalmış öğrencileri de düşünen e okul , e okul yani Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin  eğlenmesi, kafa dağıtması aynı zamanda zihinsel aktivitelerini artıracak olarak yapılmış e- okul oyunları bulunmaktadır.

E Okul Lise

Öğrenciler bu oyunlardan oynayarak can sıkıntılarını geçirebilirler. Zeka geliştiren satranç oyunları, toplama- çıkarma oyunları, pasaparola, solo oyunu, illeri bulalım oyunu, labirent gibi zeka oyunu türlerinden oynayabilirler. Zeka dışında eğlenme amaçlı olarak renk patlat, sebze adam yapma, tetris oyunu ve sobics gibi oyunlarda e- okul kapsamında yer almaktadır. Mouse ve klavye  kullanımını geliştirmek amacıyla da oynayabilecekleri oyunlar vardır. Araba park etme, XBound, balık besleme, uzağa fırlatma, Mouse avcısı, nişan alma oyunu, yumurtalar adında daha bir çok oyun bulabilir ve oynayabilirler. Genelde ilköğretimdeki öğrencilerin oynamış olduğu bu oyunlar onları sınav streslerinden uzaklaştırmak, okulu ezberci hayattan kurtarmak, çocukların sıkılmalarını engellemek için yapılmaktadır.

 

E Okul Nedir

Bu oyunlar zihinlerini geliştirmekle kalmayıp eğlenip öğrenme sistemini hayata sunmuş olmaktadırlar. E- okul tarafından yapılan bu oyunlar MEB tarafından desteklendiği için aileler de bu durumdan rahatsızlık duymazlar. İnternete girip buradan rahatça öğrenciler oyunlara ulaşabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı bu sistem tarafından öğrencilere ulaşır ve öğrenciler için bulunmuş güzel bir bilgi sistemi olmakla beraber bu oyunlar sayesinde de sadece eğitime odaklı değil eğlenceye odaklı da öğrencileri okula özendirir ve öğrenciler okula gitmekten sıkılmazlar. Bu oyunlardaki eğlenceli okul oyunlarıyla güzel ve keyifli vakit geçirirler ve sıkılmadan eğitimlerine de devam ederler.

E- okul kapsamında yayınlanan ve öğrenciler oynasın diye konulan bu oyunlar zihinsel ve eğlence amaçlı olduğu için öğrenciler keyiflenirler. E- okulun bilgilendirmesi ve oyuna da yer vermesi velileri de mutlu etmekte ve öğrenciler bu sistem ile hem kendi notlarını öğrenebilirler hem de dilerlerse bu oyunlarla oynayabilirler.

E Okul Oyunları İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

2 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir