E Okul Not Değiştirme

E Okul Not

E- okul MEBSİS projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen, öğrenci ve velilere öğrencilerin bilgi edinmeleri için kolaylık sağladığı bir bilgi sistemidir. E okul sistemi ile öğrencilerin okul hayatlarındaki birikimleri karne sonuçları ile görebilinmektedir.

E Okul Not Değiştirme Kodu

E okul sistemi yapılan duyurular, verilen bilgileri takip edebilmek, öğrencinin durumundan haberdar olabilmek için çok kullanışlı bir sistem olmakla beraber kullanımı da çok kolaydır. Giriş yapan öğrenci ve ya veli ve ya öğretmenler şifreler T. C kimlik numaraları ile sisteme kolaylıkla ulaşabilirler. Sisteme ulaştıktan sonra burada öğrencinin devamsızlığını, belgelerini, notlarını, sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, performansa dayalı puanlarını, okudukları kitapları, dersleri, ders programlarını, derslerine girecek olan öğretmenlerini, öğretmenlerin görüşlerini, nakil işlemleri olsun ya da diğer öğrenci hakkında işlemler olsun aklınıza gelebilecek birçok şeyi burada kolaylıkla bulabilir ve öğrenci hakkında hemen bilgi alabilirsiniz.

E okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Öğretmenlerde bu sistem ile öğrenciler hakkında görüşlerini ve bilgileri sisteme girerler. Bu sisteme notları başarı puanlarını girerler. Notları sade ve sadece öğretmenler girip değiştirebilirler. Aksi düşünülemez. Öğrenciler ve ya veliler sisteme girip notları değiştiremezler. Sistem buna izin vermez sadece şifresi olan öğretmenler yani okutmanlar bu işlemi yapabilirler. Bu yüzden veliler gerçekten e okula güvenmektedir. Çocuklarının durumlarını buradan rahat bir şekilde takip edebilir bu duruma göre de tedbir alabilirler.

E okul Not Hesaplama

Öğretmenler yanlış bir durumda yani yanlış not girmişler ise tekrardan kendi şifreleri ile girer ve değiştirebilirler. Öğrencinin durumu kritik ise beklide biraz daha fazla hak ettikleri kadar not vererek belki de takdir ve Ya teşekkür belgesi almalarında yardımcı olabilirler. Öğretmenler not değiştirme sistemini kullanarak belki de yanlış durumların önüne bu şekilde geçmiş olurlar. E okul sistemi öğrencilerin sahip olduğu notları başarıları barındırır ve velilere sunar. Öğrenciler de yazılı sözlü notlarını bu siteden rahatlıkla öğrenir ve derslerindeki başarı başarısız durumlarını kontrol ederler.

Öğrenci ve veliler bu sistemden kolaylıkla bilgi edinirler. Öğretmenlerde bu bilgileri buraya sunarlar. Herkes bilgileri buradan kolaylıkla öğrenebilir fakat sadece öğretmenler not değiştirme sistemini kullanarak not değiştirebilirler.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

  1. çocuklar anne veya baba kandırılmaz bence bu hudan vazgeçin sonuçta kendinizi kandırmış oluyarsunuz

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir