E Okul Lise

E Okul Lise Giriş

E- okul, bir çeşit bilgilendirme sistemidir. E- okul bilgilendirme sistemi ile özel ve ya devlet okulları, ilköğretim ya da liselerde okuyan öğrencilerin eğitim bilgilerinin bulunduğu yerdir.2007 yılından itibaren ülkemizde kullanılmakta olan e- okul sistemi ile lisede eğitim gören liseli öğrenciler, artık buradan aldıkları not ve diğer bilgileri öğrenebilirler.

Lise E Okul

Bunlardan bazıları okula gitmedikleri günler yapmış oldukları devamsızlıklar, sınavlardan aldıkları yazılı ve ya sözlü notları , ders programları, derslerine girecek olan okutmanların isimleri, nakil alma ve ya nakil verme gibi işlemleri, alacakları takdir ve ya teşekkür, onur belgelerini, performans puanlarını, girecekleri sınavlar hakkındaki ya da okulda verilmiş olan diğer duyuru ve bilgilere buradan ulaşabileceklerdir. E- okuldan bilgi almak isteyen öğrenci, öğretmen ve ya veliler buraya internet aracılığı ile kolayca erişebilirler.

E okul İlköğretim

Tek yapmaları gereken sayfada istenilen boşlukları yani öğrencinin okul numarasını, öğrencinin T.C kimlik numarasını ve güvenlik şifresini girerek kolay bir şekilde siteye ulaşırlar. Öğretmenler de bu sistem ile notları girer ve öğrencilerinin başarı başarısızlık durumlarını görebilirler. Ayrıca öğrencilerin aile durumları gibi özel durumları da bu siteden online şekilde girip öğrenebilmeleri mümkündür. E- okul sayesinde birçok öğrenci ve veli durumlarını hemen öğrenebilmektedir. Bu kolay elektronik yardımcı ile beraber teknolojiye olan güvende günden güne artmaktadır.

E Okul Giriş

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan bu sistem gerçekten çok kullanışlı ve işe yarar bir yöntem olup herkesin rahatlıkla kullanıp güvenebileceği bir bilgi erişim sisteminden öte konumdadır. Bu sistem ile artık öğrenciler karne telaşından aslında kurtulurlar. Karne gününü beklemeden öğrenciler karne notlarını bu site vasıtası ile görebilmekte ve bir sıkıntı olduğu durumunda erken müdahale edebilmektedir. E- okul sistemine adeta hücum eden öğrenci ve veliler zaman zaman sitenin kilitlenmesine sebep olmaktadır. Fakat bilgilenmek istedikleri için acele de etmektedirler.

E Okul Oyunları

E- okul lise girişi ile öğrenci ve veliler durumdan kolay ve kısa bir şekilde haberdar olabilmenin rahatlığı ile günden güne teknoloji ile iç içe olmaya başlarlar. Bu durum öğrenci ve veli için büyük avantajda sağlamaktadır.

 

E Okul Lise Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir