SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

E Okul Kayıt

E Okul Kayıt

E Okul Kayıt Sistemi

E-okul sistemi 2007 yılı başı itibariyle ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kullanılmaya başlanmış bir sistemdir. Web tabanlı yani elektronik ortamda oluşturulmuş olan bu yönetim bilgi sistemi üzerinde yoğun çalışmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır. Çok sağlam bir temelle oluşturulmuş bu sistem üzerinde halen çalışmalar devam etmekte olup pek çok yenilikler sisteme dahil edilmektedir.

E Okul Lise  Kayıt

E-okul yönetim bilgi sisteminden doğru tüm okul işlerini hem veliler daha yakından öğrenciyi takibe alıp haberdar olabiliyor. Hem de yönetici ve öğretmenler daha kolay yoldan işlerini halletmiş oluyorlar. Ve bu sayede hem bütün işler daha resmi ve açık yollardan yapılmış oluyor. 2012-2013 yılı eğitim öğretim yılının gelişiyle birlikte yeni bir eğitim sistemi de bilindiği üzere bizleri beklemektedir.

E Okul Kayıt Ol

Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı yeni bir düzenleme ise çok yararlı ve yıllardan beri süre gelen okul kayıt işlemlerinde yapılan torpillerin ve alınan kayıt paralarının önüne geçilmiş olacaktır. Yaklaşık 2-3 senedir konuşulan ve hayata geçirilmeye çalışılan bu sistemle artık kimse öğrencisini kayıt yaptırmak için okullara gitmeyecek veya okul seçimini kendisi yapamayacak. Sadece e-okul yönetim bilgi sistemine tc kimlik no ile giriş yaparak öğrencinin hangi okula kayıt olduğunu öğrenebilecek. Sistem bu atamayı yaparken öğrencinin bulunduğu ikametgaha göre kaydını ikametgahına en yakın olan okula yapacak. Veliler internet üzerinden çocuğunun hangi okula kaydının yapıldığını öğrenecek.

E Okul İlköğretim Kayıt

Aynı sistem üzerinden okul yönetimleri de buradan sınıf listelerini oluşturup okullara asacaklar. Veliler buralardan da hangi sınıfta olduklarını öğrenebilecekler. Yeni sisteme göre 5.sınıfa geçmiş olan öğrenciler yani orta okula geçen öğrenciler ise yine sistem tarafından ikametgahına en yakın okula yönlendirilecekler. Bunun yanı sıra tam okula kayıt işlemi sırasında ikametgahı değişen öğrenci ise bunu kaydının yapıldığı okula bildirip kendine en yakın okula kaydının alınmasını da sağlayabilecek.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Bu sistemle hem velilerin okullarda kayıt işlemleri için uğraşmaları engellenmiş olacak. Hem araya giren torpillerle istedikleri okula giden öğrencilerin önüne geçilecek. Hem de halen bazı okullarda bağış adı altında toplanan okul kayıt paralarının önüne tamamen geçilmiş olacak.

 

E Okul Kayıt İçin Tıklayınız.

SGK Yorum Kullan
Son Yorumlar
  1. mehmet çökmez

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir