E Okul Bilgilendirme Sistemi

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E- okul bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan velileri, öğrencileri, okul idaresindekileri bilgilendirmeye yarayan elektronik bir bilgilendirme sistemidir.E- okul bilgilendirme sistemi velileri ve yönetimin başında bulunan kişileri bilgilendirmeye yarar. E- okul veli bilgilendirme  sisteminden bilgi almak isteyen bir veli sisteme giriş yaptığında doldurması gereken bazı yerler vardır ve buraları doldurup o şekilde giriş yapabilir. Bunlar ekrana gelenler, öğrencinin numarası, öğrencinin T. C kimlik numarası ve sayfada çıkmış olan rakamların girilmesi ile internetten hemen giriş yapılabilir.

E Okul Bilgilendirme

Aynı zamanda mobilden yani cep telefonunuzdan internete girerek de istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. E- okul veli bilgilendirme sistemine girecek olan veliler buradan çocukları hakkında eğitim bilgilerini öğrenebilirler. İlköğretim ve lise karne sonuçlarını bu siteden görebilirler.

E Okul Öğrenci Girişi

Bunun dışında veliler buradan öğrencinin devamsızlığını, derslerini, ders notlarını , öğrencinin eğitimini veren öğretmenleri , okul hakkındaki duyuruları , öğrencinin gireceği SBS gibi sınavların başvuru ve ya sonuçlarını, öğrencinin okulda okumuş olduğu kitapları, öğrencinin alacağı takdir teşekkür ya da onur belgeleri, sınav notları, proje notları, performans belirlemeye yönelik olarak verilmiş olan puanları, derslerin başlangıç saatleri bitiş saatleri ve öğrencinin yapmış olduğu devamsızlığının ne kadarının özürlü ne kadarının özürsüz devamsızlık olduğunu buradan kolayca öğrenebilirsiniz. Kısacası öğrencinin öğrenim hayatı boyunca sahip olduğu tüm bilgiler burada yer almaktadır.

E Okul Veli Girişi

E- okul yönetim bilgi sistemine girecek olan yöneticiler ise giriş kodu, kullanıcı adı ve şifreyi girerek kolayca giriş yapabilirler. Bu sisteme öğretmenler de giriş yaparlar. Öğrencinin aldığı notları girer , öğrencinin aile durumu hakkındaki bilgileri, ailenin adresini, öğretmen görüşlerini, öğrencinin okuduğu kitapları gibi bilgileri girebilir ve görebilir. Öğretmenler de aileler gibi öğrencileri buradan takip edebilir başarılı ve ya başarısız olma durumlarına göre öğrenciye yardımda bulunmaya çalışırlar.

E- okul bilgilendirme sistemi görüldüğü gibi gerçekten öğrenci öğretmen ve veliler için bu bilgileri edinmekte kolaylık sağlamaktadır.E- okul bilgilendirme sistemi ile öğrencinin bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu sistem herkese yardımcı olmakta ve gerçekten çok kullanışlı bir elektronik bilgi sistemi olma yolunda ilk sıralarda yer almaktadır. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçin Aşağıdaki linke tıklyınız.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir