E Mezun

E Mezun Nedir

E-mezun tıpkı bir e-devlet veya e-okul gibi web tabanlı bir sistem olup elektronik ortamda bazı bilgi paylaşımlarının yapılmasını sağlayan ve mezunlarla okul bittikten sonra da iletişim içinde olup onlara okul sonrasında da yol gösterici bir sistem olması için ortaya çıkarılmıştır.

E Mezun Giriş

Bu sistemin hitap ettiği kişiler meslek ve teknik eğitim kurumlarından mezun olan kişilerin sisteme kayıt olmaları ile oluşturulmuş Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir sistemdir. E-mezun sayesinde mezunların okulları bittikten sonra nasıl bir yol izledikleri takip edilmektedir. Yine bu sistem sayesinde insanlar birbiriyle iletişime geçmekte buralarda kendini tanıtan yazılar hazırlanıp insanlar birbirlerine iş konusunda yardımcı olmaktadır.

E Mezun Kayıt Ol

Bu sayfa üzerinden diğer mezun olan kişilerin ne işler yaptığını veya sizin yaptığınız işi yapan daha tecrübeli insanlardan bilgi edinebilme olanağına sahipsiniz. Ayrıca yine bu sayfada mezunlar arasında kendi kurduğu işe nitelikli eleman arayanlar da bulunmakta olup bu sayfa sayesinde insanlar kendilerine yeni işler bulmakta veya yeni iş alanları keşfedebilmektedir. Bu sayfada bu tür iletişimlerin yanı sıra yeni mezun olanlar için günlük hayatta gerekli olan çeşitli kolaylıklar sağlayacak bilgiler de yer almaktadır.

E Mezun Sistemi

Örneğin; bir işe girmeden önce insanların kendini nasıl tanıtacağı,  yeni bir işe başlamadan önce nelerin göz önünde bulundurulması gerektiği, hangi iş alanının kendisine daha yatkın olacağı ve özgeçmişin nasıl hazırlanacağı gibi çeşitli ve pek çok faydalı bilgi yer almaktadır. Bir diğer avantaj ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılmış olan bu site yine ilgili bakanlık tarafından takip edilmekte olup mezunların neler yaptığını ve verilen derslerin ne kadar yeterli olduğunu verilen eğitimler sonucu neler elde edilebilindiği denetlenmektedir.

E Mezun Üye Girişi

Böylelikle de mesleki ve teknik okullarda mezun durumlarına göre yeni düzenlemelere gidilmektedir. Ayrıca bu sistem sayesinden insanlar benzer okullardan farklı illerden mezun olan insanlarla tanışıp fikir alış verişinden bulunması da sağlanıyor. Bu yolla insanlar hem kendilerini geliştiriyor hem de sosyalleşebiliyor. Bu sistem eğitim öğretimini devam edenler için geleceğe ışık tutabilen bir sistem olarak da faydalı bir portaldır.

 

E Mezun Giriş İçin Tıklayınız

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir