E Kelepçe Nedir, Amacı Nedir?

  E Kelepçe Nedir , Ne Amaçla kullanılır?

2012 yılında adli birçok kolaylık sağlamak amaçlı oluşturulan bir sistemdir ne amaçla oluşturulduğu aşağıda belirtilmiştir.

E kelepçe ile uzun yıllar süren davaların sonucu belli oluncaya kadar zanlıların ayak bileğine takılan ve zanlının nerede olduğunu-ne yaptığını-nereye gittiğini gibi tüm işlemleri içindeki çip sayesinde merkeze bildiren bir cihazdır.E kelepçe Şuanda Amerika Birleşik Devletlerinde Uygulanmaktadır vede emsallari buradan alınmıştır.

 E Kelepçe Dönemi

E kelepçe Sayesinde davaların sonucu belli oluncaya kadar zanlılar hapisanelere koyulmayacak ama sadece yurt dışına çıkış yasağı getirelecek,bununla biirlikte günlük işlerine devam edecektir.Adalet Bakanlığı E kelepçe sistemi ile cezaevlerinde doluluk oranını düşürmeyi planlamıştır.Vatandaşların suçlu olup-olmadığı bilinmeden  ceza evlerine koyulması kişileri incitici olması,güncel hayatınındaki çalışmalarından geride kalması vb. gibi konular göz önünde bulundurularak bu sistem düşünülmüştür.

E Kelepçe Uygulaması

E Kelepçe de panik butonu diye bir buton hazırlanmaktadır bu buton ile herhangi bir panik anında-hastalık anında bu butona basıldığında en yakın ambulans zanlıya ulaşacaktır.E Kelepçe Uygulaması 1 Ekimk 2012 Tarihinde uygulanmaya başlanması beklenmektedir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir