E Kayıt

E Kayıt Sorgulama

E-okul yönetim bilgi sistemi ülkemizde yıllarca konuşulup uygulamaya konulmaya çalışılmış bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarda işleyiş mekanizması hem daha da hızlanacak hem de tüm işler daha düzgün ve kolay yapılacaktı.

E Kayıt Sistemi

En nihayetinde 2000li yıllarda konuşulup alt yapı oluşumlarına başlanılan bu sistem 2007 yılında ülkemizde faaliyete konulmuştur. Hem veliler hem de okuldaki hem öğretmenler hem de idareciler için pek çok kolaylığı da beraberinde getirmişti. Sisteme öğrenciler Tc. kimlik numaraları ve ekranda görünen şifreyi girerek sayfalarına ulaşabilmekteler. Kendi sayfalarında gerekli tüm bilgileri görebilmekteler ve veliler de bu sayfayı açarak çocuklarının devamsızlık bilgilerini, not durumlarını, ders programlarını ve ders saatlerini, okul giriş çıkış saatlerini ve veliler için gerekli duyuruları içermektedir.

E Kayıt Veli Bilgilendirme

Ayrıca sistemde duyurular sayfasında veli toplantılarının tarihleri de belirtilmektedir. Bu sistematiğin veliler ve öğrenciler haricinde öğretmen ve idarecilere de sağladığı sayısızca fayda bulunmaktadır. Bu sisteme girilen notlar sayesinde sene sonu ortalamaları otomatik olarak hesaplanmakta ve sistem yönetici panelinden doğrudan karne basabilmekte ve devamsızlık gibi bazı işleri de otomatik olarak hesaplayabilmektedir. E-okul yönetim bilgi sistemi elektronik ortamda web tabanlı geliştirilmiş bir sistem olup üzerine sonradan yazılımlar eklenerek geliştirilebilen bir sistemdir.

E Kayıt 2013

Bu sayede her geçen gün biraz daha geliştirilmektedir. E-kayıt sisteminin de eklenmesiyle yine hem idarecilere hem de velilere pek çok kolaylıklar sağlanmış olup torpille öğrenciyi istediği okula kayıt dönemi de kapanmıştır. E-kayıt sistemi sayesinde otomatik olarak ikametgahına en yakın okula atanan öğrenci burada öğrenim görmek durumundadır. Velilerinde artık okullarda kayıt için bağış adı altında ödedikleri paralar kalkmış oldu ve sistemin otomatik olarak atadığı okulda öğrenim göreceği sınıfı okullara asılan listelerde görebilmekteler.

E Kayıt İlköğretim

E-kayıt sistemin de veliyle idareciyi karşı karşıya getirecek hiçbir durum yoktur. Hatta ve hatta sistem sayesinde okul müdürlüklerine de görev düşmemektedir. Çünkü sistem okula kayıt işlemini kendisi yapmaktadır. Bu sene gelen yeni sistemle 5. sınıfa geçen öğrenci orta okula geçmiş sayılacağından bu kaydı da sistem yine aynı şekilde tamamlayacaktır.

 

E Kayıt İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir