SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

E-Haciz

E-Haciz

E-Haciz Sorgulama

İnternet kullanımının hayatımızda yeri çok büyüdü,2000 li yıllarda her on kişiden sadece bir kişinin evinde bilgisayar bulunurken 2012 yılındaki araştırmaya göre her on kişinin dokuzunun evinde bilgisayar bulunmaktadır.

Bu gerekçe ile devletimizde e-devlet sistemini oluşturarak birçok resmi işleri,ticari işleri,şirket işlerini e-portal sistemine taşımıştır.E-devlet sisteminden yapılan bir çok resmi işlem bulunurken bunlardan biride E-haciz dir.

E-Haciz Nedir

         E-haciz sistemi  2008 yılında çıkarılan 6183 nolu haciz işlemleri kanununa yapılan ek tasarı ile hayatımıza girmiştir.Bu kanunla e-haciz sistemini kullanmaya başlayan gelir idaresi başkanlığı maliye ye  vergi borcu olan kişilere önce ödeme emri gönderiyor fakat halen ödeme yapılmadıysa vede kişinin banka hesaplarında  da borc miktarı kadar ücret bulunuyorsa bu ücreti bloke edip maliye tahsil etmektedir.E-haciz uygulamasının amacı ise vergi kaçıranların bir adım daha önüne geçmektir.

E-Haciz Hangi Cezaları Kapsar

1-Motorlu taşıt vergisini ödemeyenler

2-Kira gelir vergisini ödemeyenler

3-Trafik cezasını ödemeyenler

4-Maliye ye borcu olanlar.Bu kimseler ilerleyen günlerde hesaplarında azalma görürse önce maliyeye gitmeleri önemle rica olunur.

E-Haciz Sorgulama

E-haciz sorgulama yapmak için gelir dairesi başkanlığına giriş yapmanız gerekmektedir.E-haciz sorgulamak için aşağıdaki linke tıklayınız.

E-Haciz Sorgulama için tıklayınız.

SGK Yorum Kullan
Son Yorumlar
  1. CEMİLE EVES
  2. malkoç hızayaalır
  3. mutlu çetin
  4. mehmet bestelci
  5. Ahmet
    • ebru
  6. bülent
  7. ahmet yavuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir