E Fatura

E Fatura Ödeme

Ülkemizde artık hemen her şey elektronik ortamda web tabanlı sistemler üzerinden çözülmektedir. Bu sistemler sayesinde insanlar çoğu işi oturdukları yerden halledebilmekteler. Ayrıca bu sistemlerin sadece insanlara yararının yanı sıra hem kurum ve kuruluşlara hem de devlete pek çok yararı bulunmaktadır.

E Fatura Sorgulama

Günümüzde artık insanlar tamamen elektronik ortamdan işlerini hallediyorlar. Bunun bizlere pek çok yararı bulunmaktadır. Bu web tabanlı sistemler sayesinde internet bankacılığı işlemlerimizi yapabiliyoruz. Bu sayede bankalarda saatlerce sıra beklemekten kurtulmuş oluyoruz. Bunun yanı sıra evlerimize gelen tüm faturalarımızı yine web üzerinden ödeyebiliyoruz. Tabi bu ödemelerde sadece kredi kartı kullanmak zorunda da değiliz.

E Fatura Bayi

Hesabımızdaki paranın bulunduğu bankamatik kartı üzerindeki bilgileri vererek de ödeme gerçekleştirebilmekteyiz. Bunların yanı sıra elektronik ortamlardan artık okul kayıtları, adlı işler gibi daha pek çok işlerimizi takip edip yapabilme olanağına da sahibiz. E-fatura sistemi sayesinde ülkemizde pek çok ağacın kesilmesini önlemiş oluyoruz. E-fatura sistemi ülkemizde ilk olarak 2009 yılında aktif olarak uygulamaya konulmuş olup 2011 yılından itibaren yüzlerce kurum ve kuruluş e-fatura sistemine geçmiştir. E-fatura başvurusu yapan herkese artık fatura basmak yerine faturası gerekli kuruma bildirdiği e-posta adresine gönderilmektedir. Bu sayede insanlar faturanın gelip gelmediğiyle de uğraşmamakta mailine her ayın belirli bir gününde gönderilmektedir.

E Fatura Nedir

Bu sisteme dahil olan ülkemizdeki kuruluşlar; Vodafone, Turkcell, Avea, Ttnet, Türk Telekom gibi iletişim firmalarıdır. Bu firmalardan sonra bu sisteme bankalarda dahil olmuştur. Tabi ki bu her vatandaş için değil sadece e-fatura talep edenler için uygulamaya konulmuş bir sistemdir. Gelir dairesi başkanlığı’ nın web sitesi üzerinde bu uygulamaya geçen kurum ve kuruluşların adları tek tek belirtilmiştir. E-fatura sistemine geçemeyen kuruluşlar ise evlerimize gelen elektrik, su, doğalgaz faturalarıdır. Bu işletmelerin geçememesi ise tek tek sayaçların okutulması gerektiğinden kaynaklanmaktadır.

E Fatura Dökümü

E-fatura dönemine tamamen geçildiğinde ise insan gücünden büyük bir ölçüde kara geçilmiş olup daha az insan gücüyle daha çok işler başarılabilinecektir. Bu sayede hem ağaçlar daha az kesilmiş olacak hem de gittikçe azalan oksijeni daha fazla kullanabilmiş olacağız.

E Fatura Sorgulama İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir