E Devlet Hizmetleri

E Devlet

Türkiye’nin nüfusunun artmasıyla beraberinde gelen devlet ile ilgili işlemlerin yoğun olarak günlük isteklerde bulunulması, bu tarz işlemlerin sürelerinin artmasıyla her bireye yeterli vakit ayrılamıyordu. Bu sebeple gün içerisinde sırada olan birçok insanların mesai saati sonrasına kalmalarıyla diğer güne işlerinin aksaması gibi sorunlar oluşabiliyordu.

22 farklı devlet hizmetinin artık tek bir alan olarak E-Devlet Hizmetleri adı altında toplanmasıyla, bundan böyle birçok işleminizi kısa sürede ve en hızlı şekilde yapabileceksiniz. Hizmet almak veya iptal ettirmek gibi, buna benzer bütün merak ettiğiniz soru ve sorunlarınızı bundan böyle Turkiye.gov.tr üzerinden gerçekleştirebileceksiniz.

E Devlet Şifresi

Bir örnek vermek gerekirse, yeni doğan bir çocuğun nüfus kayıt işlemleriyle ilgili bilginiz yeterli değilse ve nasıl yapılmasıyla ilgili bilgi almak istiyorsanız, bunun için birçok devlet dairelerine giderek sadece bilgi için birkaç saatinizi harcamanıza gerek kalmayacak. Turkiye.gov.tr üzerinden çok kısa bir sürede yeterli bilgiye ulaşabilir, ne zaman kayıt yaptıracağınız ve nasıl alacağınız hakkında detaylı bilgiye sizlerde ulaşabileceksiniz.

Sadece bununla kısıtlı olmayan E-Devlet Hizmetleri içerisinde aynı zamanda dilerseniz motorlu taşıtlar vergilerinizin hesaplanma işlemlerinden işsizlik ödeneğine kadar başvurularınızı yapma gibi imkânlara da ulaşabilirsiniz. T.C. Kimlik Numarasını öğrenmek istiyorsanız da yine buradan tek bir panel üzerinden en hızlı şekilde öğrenebilirsiniz.

E Devlet Giriş

PTT yoluyla yolladığınız bir mektup ya da bu tarz bir evrakınız mı var? Bu gibi evraklarınızın anlık olarak sistemde gözüken yerlerini takip etmek istiyorsanız da yine bu hizmet sayesinde en hızlı şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.Sizlere bu ve benzeri birçok hizmeti 3 ana konu üzerinden sunacak olan Turkiye.gov.tr, şu konular altından vatandaşlarına hizmet vermektedir;

  • Devlet
  • İş
  • Vatandaş

 

Devlet ile ilgili yapılabilir işlemler:

Türkiye Tarihi gibi genel konularla beraber Devlet, E-Devlet yoluyla vatandaşlara buradan birçok bakanlığın duyurusunu da sağlayacaktır. Böylelikle devletle ilgili duyurulara ulaşamayan vatandaşlarımız artık evlerinde ki internetleri ya da çevrelerinde ki internet kafeler yardımıyla bu gibi duyuru bilgilerine çok kısa zamanda ulaşabileceklerdir.

İş ile ilgili yapılabilir işlemler:

İşletme sahiplerini ilgilendiren, işletmelerin büyümesinde ve gelişmesiyle ilgili bilgileri içeren, çeşitli işlere verilen krediler, iç ve dış ile alakalı ticaret işleri, devlet vergisi ve ihale gibi bilgilerin tamamına bu kategoriden ulaşabileceksiniz.

Vatandaş ile ilgili yapılabilir işlemler:

Vatandaşın eğitiminden askerliğine, iş ve kariyerinden sosyal güvencesine, trafik ile ilgili bilgilendirmelerden yasal işlemlerle ilgili bilgilere kadar birçok konuyu kapsar. Ailevi konulardan sağlık konularına, özürlü vatandaşlarımız gibi birçok konularda bu kategori de bulunmaktadır.

E-Devlet Hizmetleri tamamen vatandaşların en kısa zamanda işlemlerini yapabilmeleri, en iyi şekilde hizmet alabilmeleri ve en yoğun zamanlarda bile duyurulardan saniyelik bir vakitlerini harcayarak ulaşmalarını sağlayan bir hizmet olarak açılmıştır. Artık sınır olmaksızın her Türk vatandaşını ilgilendiren Türkiye Cumhuriyet içerisinde ki birçok bilgi ve işlemler Turkiye.gov.tr adresinden rahatlıkla yapılabilir.


E Devlet Giriş İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir