Düşükten sonra gebe kalma

Düşükten sonra tekrar gebe kalmak isteyen kadınlar için uzmanlar acele etmemeyi öneriyor. Düşük yapan kadınların psikolojinde de bir bozukluk meydana gelebileceği için doğru zamanı beklemekte fayda var. Sabırlı olup kendinizi hazır hissettiğiniz zaman tekrar hamile kalmak için çalışmalara başlamalısınız.

Hamile kalıp düşük yapan kadınların tekrar hamile kalması ilk adet kanamasından sonra mümkündür. Düşükten sonraki ilk adet kanamasını beklemeden tekrar denemek gebe kalmak için düşük bir ihtimaldir. Bu kişiyi hem sıkıntıya hem de olumsuz sonuçlara götürür. Düşük sonrası kanaması devam eden kadınların enfeksiyon kapma riski yüksek olduğu için uzmanlar bu dönem içinde gebe kalmayı denemeyi önermiyorlar.

Düşükten sonra gebeliği kolaylaştırmak için bir yöntem var mı? sorusuna Doktor Alper Mumcu şöyle cevap verdi: ” Hem evet hemde hayır. Hayır, çünkü düşüklerin önemli bir kısmında ne yazık ki yapabilecek hiç bir şey yoktur. Evet, çünkü alacağınız basit önlem ve genel sağlığınıza göstereceğiniz özen, başarlı bir gebeliğin en önemli anahtarıdır”

Düşük yapan her kadında yıkımlar söz konusudur. Kendinizi iyi hissetmeyene kadar tekrar denemenin hiç bir anlamı yok. Zaman içinde düşük psikolojisinden kurtulurak tekrar hamile kalabileceksiniz.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir