Düşük belirtileri nelerdir

Mütenevvi nedenlerden dolayı gebeliğin son bulması olarak tanımlanan düşük, genellikle bebeğe ait genetiğin anormal olmasından kaynaklanır ve bebek 500 gram ağırlığına gelmeden gebeliğin 20. haftasından önce anneye veda eder. Düşük aynı zamanda annenin bilerek ya da bilmeyerek kullanmış olduğu ilaçlar neticesinden de husule gelebilir. Bu gibi durumlardan ötürü düşük kendini çeşitli belirtilerle belli eder. Peki nedir bu belirtiler, düşük nasıl anlaşılır işte cevapları.

Düşüğün meydana geldiğini anlamanın en önemli belirtisi kanamadır. Gebelik yaşının ilerlemiş olması bu düşüğün en önemli belirtisi olan kanamanın da fazla olmasına sebep olur. Aynı zamanda enfeksiyonda düşüğün belirtilerinden biridir.

Düşük gerçekleştikten sonra anne rahminde fetüsten bir parça kalmış ise buda kanamanın şiddetli olmasına neden olur. Bu gibi durumlarda ise uzman müdahalesi gereklidir. Eğer ki erken müdahale gerçekleşmez ise anne şoka girer ve durumun ciddiyeti daha da artar. Çünkü böyle bir durumda anne rahminde enfeksiyon oluşur. Bu riski yok etmek için uzman doktor damar yolu açar ve sıvı tedavisine başlar.

Bazı kadınlar istenmeyen gebelikleri kendi kendilerine sonlandırmak için rahimlerine yabancı cisimler sokmaktadır. Bu davranış günümüzde sıklıkla yapılmakta ve anne ölümlerinin oranında büyük bir artış gözlenmektedir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir