Dudaklarda Çıkan Uçuk Nedenleri Tedavisi

Zaman zaman sağlıklı olan kişilerinde başına gelebilecek ve toplum içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan bir sağlık sorunudur dudaklardaki uçuk. Uçuklar neden çıkar? Uçuklarla nasıl başedebiliriz? Ve uçuk tedavisi gibi sorularınız varsa, uçuk hakkında bilmek isteyeceğiniz herşeyi sayfamızdan öğrenebilirsiniz…

zamanda da çok şiddetli ise kesinlikle doktor kontrolü altında tedavi edilmelidir. Yani yapılacak en doğru en kısa zamanda uzman hekim tarafından tedavi edilmesidir. Uçuk viral bir rahatsızlıktır. Virüs yolu ile vücudumuza zarar verdiğinden ağrı kesiciler ve antibiyotiklerle tedavi edilmezler. Göründüğünüz doktor uçuk virüsünü zayıflatacak ilaçlar ile uygulama yapacaktır. Bu ilaçlar krem ya da hap olabilir. Baş ve göz bölgesindeki uçuklarda kesinlikle uçukla oynanmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Uçuk beyine giden damarlara zarar verebilir. Göz çevresinde ise göze sıçrayarak görme kaybına neden olacak kadar hasar verebilir.

Uçuk tedavsinde ilk üç gün çok önemli bir süreçtir. Bu süreçte ilk üç gün içerisinde haplar oldukça etkilidir. Ancak üç gün sonunda haplar tedavi için bir opsiyon olmaktan çıkacaktır.

Çok şiddetli olmayan hafif seyreden ve tekrarlayıcı olan uçuklarda ise genellikle pomat ve kremlerle tedavi yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra hafifletici olarak su birikimini engelleyici, dezenfektanlar ve antibiyotikli kremler uygulanabilir. Ancak bu saydıklarımız yardımcı tedavidir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir