Kategoriler
Kanser

Dr.Süalp Tansanın Kanser Hastalarına Önerileri

Onkoloji Uzmanı Dr. Süalp Tansan kanser hastalığına yakalananların şeker ve kilodan uzak durmasını belirtti. Ve bir kişinin kanser hastası olduğu ögrenilince moral olsun diye akrabaları tarafından börekler çörekler pişiriliyor.  Ama bu çok zararlı. Kanser hastalarına Ekstra kalori çok zararlıdır diye konuşma yaptı.

Tansan insanın yapısına ters olan ve vücudumuza giren her şeyin hastalığı da beraberinde getirdiğini vurgularken Taş Devri’ndeki doğal hayatın yeniden yaşatılması gerektiğini belirtti.

Doktor taze hazırlanmış ve mevsiminde doğal ve ambalajsız olarak alınan sebze ve meyvelerin yenilmesi gerektiğini belirterek bol bol su içilmesini istedi.  Kanser kemoterapi hastalarına da tavsiyelerde bulunan doktor sözlerine şöyle devam etti.

“Ben 21 yıllık tecrübemi söyleyeceğim. Birincisi; şekerden uzak durmak lazım. Bu herkes için söz konusu. Kanseri görüntülemek için kullanılan maddelerden biri şeker. Şeker, kanserli hücrelerin tutup, sağlıklı hücrelerin tutmadığı tek madde. İkincisi; D vitamini çok önemli. Ama artık güneş ışınları çok zararlı. Kanserojen özellik aldı. Avustralya’da melanom denilen kanser salgın halde. İskandinav ülkelerinde de yaygınlaşıyor. Güneşten korunun ama her ay yarım ampul, 2 ayda 1 D vitamini ampulünü kırıp zeytinyağına karıştırıp yemek sonrası içiniz. Vücutta D vitamini eksikse ne kadar kalsiyum alırsanız alın hiçbir işe yaramaz. Son 3 yılda 300’ün üzerinde hastayı taradık. D vitamini oranı çok kötü. Yerlerde sürünüyor. Yazın istemeden yandığınız aylar dışında. Mutlaka D vitamini alın.”

Kanser hastalarına moral olsun diye ahbapları tarafından bol kalori içeren börek çörek getirilen hastaya bu çok zararlı dedi ve şunları söyledi :

“Bir kişinin kanser olduğu öğrenilince kendisine akrabaları tarafından börek, çörekler pişiriliyor. Kanser hastasına ekstra kalori zararlıdır. Yapılan kısıtlı bilimsel araştırmalar kanser hastasını aç bırakırsanız kemoterapiye cevabın daha iyi olduğunu gösteriyor. Kemoterapinin yan etkileri daha az oluyor. İncelemelerimize göre tek istisna var; O da et. Et yemeyen hastalarda kan sayıları çok çabuk düşüyor. Hasta kemoterapiyi kaldıramıyor. Benim önerim sadece kemoterapi süresince her gün 200 gram et, sebze ve meyve yenilmesi. Şekerden uzak durulması. Özellikle meme kanseri için kilonun büyük sakıncası var.”

DHA

Kaynak: HaberTürk

Yazar admin

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir