SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Dondurma Tüketiminde Dİkkat Etmemiz Gereken Durumlar?

Dondurma Tüketiminde Dİkkat Etmemiz Gereken Durumlar?

Dordurma Nasıl Tüketilmelidir?

Dondurma bildiğimiz gibi yaz aylarımızın keyifle vazgeçilmez tatlılarından bir tanesidir. Taze dondurma özellikle çocuklar için muhteşem bir kalsiyum kaynağı olarak bilinmektedir. Hepimiz keyif alarak yediği bir tatlı çeşiti olan dondurma tüketiminde hiçbir şekilde korkmamıza gerek yoktur, fakat tükettiğimiz dondurmanın malzemeleri, yapım şekli veya taze olup olmaması çok önemlidir. Bu bakımdan dikkat etmemiz gereken bir sürü özellik bulunmaktadır.

En İyi Dondurma Nasıl Yapılmalıdır?

Dondurma tüketiminde dikkat etmemiz gereken bir çok husustan bir taneside dondurmanın yapımında kullanılan malzemelerdir. Uzmanlar en kaliteli dondurmanın evlerde gerçek sütle yapılan dondurma çeşitleri olduğunu belirtmektedir. Dışarıda yapılan dondurmaların kaliteli olması çok önemlidir, özellikle yağ ve kremşanti ile yapılmış dondurmalar sağlığımıza yarardan çok zararı bulunmaktadır. Taze olarak tüketmemiz gerken dondurma doğal ve saf malzemelerden yapıldığı taktirde yanında yaz mevsimimin en özel meyveleri ile birlikte tüketiminde hiçbir sakınca görülmemektedir. Doğal süt, krema ve yağdan yapılmış taze dondurma çeşitlerinden bir tanesi olarak evimizde yapabileceğimiz binlerce dondurma tarifi internette çeşitli sitelerle tarifi verilmektedir.

Dondurma Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaz aylarımızın vazgeçilmez kalsiyum kaynağı olarak bildiğimiz dondurmalarımızı, sade ve meyveli dondurma çeşitlerini tercih edebiliriz, diğer taraftan tükettiğimiz antep fıstıklı ve bademli dondurmalara bulunan yüksek yağ miktarı sebebi ile yüksek kalsiyum miktarı oranı yerini yağ ve zararlı minerallere bırakacağından tüketimi zararlı olabileccek dondurma çeşitleri arasında gösterilmektedir. Dondurma tüketiminde, meyveli dondurmalar krema ve yağ malzemelerinden üretilmediği sürece sağlık oranı yüksek besin ve tatlı kaynaklarından bir tanesidir.

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir