Doğalgaz Fatura Sorgulama

Doğalgaz Fatura Ödeme

Doğalgaz üretimimizin olmayışı ve gazı dışarıdan ithal etmemiz sebebiyle çok yüksek fiyatlarda gaz tüketimi yapmaktayız. Doğalgaz fiyatları illere göre farklılıklar da göstermektedir. Ayrıca büyük şehirlerde aynı il içerisindeki farklı semtlerde bile fiyat farklılıkları oluşabilmektedir.

Doğalgaz Fatura Hesaplama

Türkiye de en pahalı doğalgaz İstanbul iline bağlı olan Bahçelievler semtinde kullanılmaktadır. Sebebi ise kendine ait bir doğalgaz firmasının bulunmasıdır. İkinci sırada ise İstanbul ili yer alırken, en pahalı gazı kullanan üçüncü il ise Ankara olarak göze çarpmaktadır. Doğalgaz açısından en şanslı il ise Antalya ilidir. Ülkemizdeki en ucuz gazı Antalya kullanmaktadır. 100 metreküplük gaz için İstanbul da bir semt olan Bahçelievler 2012 yılında yapılan zamlarla birlikte 99,8tl olurken İstanbul da yaşayanlar için ise bu fiyat 98,2tl olarak göze çarpmaktadır.

Doğalgaz Fatura Sorgula

En pahalı doğalgaz kullanım listesinde üçüncü sırada yer alan Ankara ise 100 metreküplük gaz için 96,6tl ödeme yapmaktalar. Aydın, Çanakkale, Antalya ise Türkiye’nin en ucuz doğalgazını kullanarak 100 metreküplük gaz için sadece 85,1tl ödeme yapacaklar. İlden ile ve bölgeden bölgeye doğalgaz fiyatlarında farklılıklar oluşmasının sebebi her bölge ve ilde farklı dağıtıcı firmaların bulunmasıdır. Bu nedenle alınan hizmet bedelleri, amortisan bedeli gibi bedellerden dolayı farklılıklar oluşmaktadır. Her bölge ve ilde farklı bir fiyatlandırma biçimi uygulanmaktadır. Fakat doğalgaz hesaplamaları ise bu ayki sayaçta yazan metreküpten geçen ayın son metreküpü arasındaki fark alınarak birim metreküp fiyatıyla çarpılması sonucu elde edilir.

İgdaş Fatura Ödeme

Tabii bu sadece kullanılan gazın bedelidir. Bunun haricinde çeşitli hizmet bedelleri ve vergiler de bu fiyatın üzerine eklenmektedir. Tüm işlemlerde olduğu gibi doğalgaz faturalarını da web üzerinden sorgulayabilmektesiniz. Sizden istenen gerekli bilgileri girdikten sonra fatura detaylarınız ortaya çıkacaktır.

Doğalgaz FaturaHesapla

Web üzerinden doğalgaz fatura sorgulama işlemini yapabildiğiniz gibi ayrıca doğalgaz faturanızı ödeyebilirsinizde. Bu da mümkün olduğu gibi daha pek çok işlemi yine web üzerinden elektronik ortamda açılan sayfada herhangi bir şikayetinizi belirtebilirsiniz, arıza bildirimi yayınlayabilir veya abonelik işlemlerinizin bir kısmını da yapabilirsiniz.

 

İstanbul Doğalgaz Fatura Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Ankara Doğalgaz Fatura Sorgulamak İçin Tıklayınız.

İzmir Doğalgaz Fatura Sorgulamak İçin Tıklayınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir