Diyet Nasıl Yapılır

Diyet Nasıl Yapılır

Diyet, her şeyden önce uzman bir diyetisyen veya doktor yardımı ve kontrolü çerçevesinde yapılmalıdır.Rastgele kafamıza göre yaptığımız diyetler sağlığımızı tehlikeye atar ve kesinlikle hiçbir faydasını görmeyiz.Günümüzde kulaktan duyma diyetlerle hayatını kaybeden birçok insan olmuştur.Bunun için mutlaka diyet yaparken uzamn ekiplerin yönlendirmesiyle diyetimize yön vermeliyiz.

Sağlığın diyet yaparken korunması hedefine bu şekilde ulaşmak mümkün kılınır.Diyete yardım için bol lifli meyveler tüketilmesi önerilmektedir.Diyet esnasında lifler yağ yakmamıza bunun yanısıra kilo vermemize çok faydalı olacaktır.Diyet yapılırken bazı  hususlara dikkat edilmelidir.Bu püf  noktalar ise şu şekilde sıralanabilir.

 

1)     Meyve ve Sebze Tüketimi arttırılmalıdır.

2)     Süt tüketimi arttırılmalıdır.

3)     Un veya unlu mamuller azaltılmalıdır.

4)     Ekmek, diyetin düşmanıdır. Unutulmamalı ve dikkat edilmelidir.

5)     Yağlı yiyeceklerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır.

6)     Bol olarak salata tüketimi yapılmalıdır, salatalar, hem tok tutar, hem de sağlıklı ve iyi bir diyet malzemesi görevi üstlenir.

7)     Su tüketimi arttırılmalıdır. Su tüketiminin artmasının vücuda bir zararı olmaz. Zira fazla su zaten vücuttan ter veya boşaltım sistemi yardımı ile atılacaktır.

8)     Su tüketiminin arttırılması ile bağırsakların çalışması düzene sokulur. Bu düzene yardımcı olarak besinlerin tüketilmesi gerekir.

9)     Elma, portakal, muz, yoğurt gibi besinler şeker hastalığının kontrolünde de kullanıldığı gibi bağırsağı düzene sokan diğer besinlerdir.

10)   Şeker hastaları diyet yapmamalıdır.

11)    Hamileler, anemiler diyet yapmamalıdır.

12)   Diyet yaparken ayrıca tehlikeli bir hastalık taşımadığımızdan emin olmalıyız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir