SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Çocuklarda Paylaşım Duygusunun Gelişmesi

Çocuklarda Paylaşım Duygusunun Gelişmesi

Uzmanlardan gelen uyarı Anne ve Babaları harekete geçirdi.

Doç. Dr. Ali Osman Enginin anne ve babalara ufak bir notu var. Arkadaştan uzakta yetişen çocukların çok önemli sıkıntılar yaşayacağını dile getiren doktor çocuklarda paylaşmanın, uzlaşmanın ve anlaşmanın önemli olduğuna dikkat çekti.

Çocukların daha küçük yaşlarda cinsiyet rollerini kavradıklarını ve ona göre hareket ettiklerini belirten doktor aynı zamanda çocukların ahlaki yapılarını oluştururken model alarak öğrenme metodunun önemine dikkat çekti.

Kafkas Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Osman Engin bunun zengin arkadaşlık çevresiyle gerçekleşebileceğini ve arkadaşlık çevresi kalabalık olan bir çocuğun kazanımı daha çok sorunu daha az olmaktadır diye konuştu.

Sosyal arkadaşlıklarda çocukların oyun yoluyla bir çok şey öğrenmesini söyleyen doktor bir çocuğun arkadaş çevresiyle oyun oynamasının ona çok büyük şeyler kazandığının bilincini vurguladı.  Oyun oynarken oluşan sorunların arkadaşlarıyla beraber çözülmesinin bilincinde olması güzel bir şey diye konuştu. Böylece çocuklarımız eğlenirken bir takım şeyler öğreniyor. Buda çok güzel bir olay diye konuştu.

Paylaşım duygusunun olmadığı çocugun sosyal ortamdan yada sosyal arkadaşlardan uzak kaldığını söyleyen doktor günümüzdeki çocukların apartman kültürüyle yetiştiğini ve bunun sonucunda çocuklarımızın çevre kurgusu konusunda zayıf olacağını söyledi.

AA

Kaynak: HaberTürk

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir