Çocuklarda görülen yaz hastalıkları

Hastalıkların sadece soğuk kış aylarında tehdit oluşturduğunu düşünüyorsanız eğer, kesinlikle yanılıyorsunuz. Kavurucu sıcakların baş gösterdiği yaz mevsiminde de, özellikle çocukları etkileyecek birçok hastalık çeşidi bulunmaktadır. Yaz aylarında çocuklarda görülen hastalıklar hakkında ebeveynlerin bilinçli olması ve önlem alması çocuklarının sağlığı için son derece önemlidir. Uzmanlarda bu konuda ciddi uyarılarda bulunmakta ve yaz hastalıklarına karşı önlem alınması gerektiğinin sürekli altını çizmekteler.

 

Yaz aylarının gelmesi en çok çocukları zarara uğratır. Güneş yanığı, isilik ve böcek ısırmaları yaz aylarında çocuklarda görülen hastalıkların sadece birkaçıdır. Sıcakların artmasıyla ciddi sağlık sorunlarına yol açan bu hastalıklar en çok çocuklarda meydana gelir. Yetişkinlere göre çocukların bünyesi daha zayıf olduğu için, bu hastalıkların üstesinden gelmek küçük bir çocuk için oldukça zordur.

Çocuklarda görülen yaz hastalıkları nelerdir ?

Güneş yanıkları,
güneş çarpması,
besin zehirlenmesi,
burun kanamaları,
böcek sokmaları,
havuz-deniz kirliliğine bağlı cilt enfeksiyonları,
kusma ve ishal
isilik,
göz iltihaplanmaları,
idrar yolları enfeksiyonları.

 

Yaz mevsiminde bu hastalıklara karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu hastalıklara karşı ihtiyacınız olacak ilaçları yanınızda her daim bulundurmalı ve hastalıkların görüldüğü durumlarda uzman bir hekime başvurmalısınız. Sağlıklı günler…

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir