Çocuklarda Dikkat Eksikliği Nedenleri ve Tedavisi

Çocuğunuza bir iş verdiğiniz de, verdiğiniz görevi yerine geitrmekte zorluk mu çekiyor? Dersleri normalde bir saat sürecekken, o 3 saat de mi yapıyor, ya da yapamıyor mu? Oyun hamurlarıyla ve diğer yetenek gerektiren oyunlarda sürekli başarısız mı oluyor? O halde çocuğunuza dikkat edin, çünkü çocuğunuz da dikkat eksiliği olabilir. Lakin bunun için önce uzman bir doktora gitmelisiniz diyor ve bu konuda endişe etmemenizi öneriyoruz. Çünkü çocuklarda dikkat eksikliği ilaçsız da , beyin egzersizleriyle de tedavi edilebiliyor asrkadaşlarım.

Dikkat eksikliğinin temel sebebi çocukların zeka gelişimlerinin yeterince sağlanamamış olmasıdır. Çocukların ufaklıkta dikkatlerini bir noktaya toplayabilmesi amacıyla üretilen oyunların oynatılmış olması bu sorunun önüne geçmek için yeterli olacaktır.

Bu problem sadece çocuklukta değil, gelecek hayatında, okul ve iş hayatında da süreceği için daha farklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Çocuğunuzun yaşam kalitesinin standartların üstünde olabilmesi dikkat probleminin olmamasıyla ilişkilidir.

Çocuklardaki dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda ilaçsız tedavi yöntemi olan Neurofeedback beyin egzersizi ile başarılı sonuçlar alınabiliyor

Çocuklarda Dikkat Eksikliği Ömür Boyu Başarısızlığa Neden Olur

Uzmanlar, Çocukluk döneminde en çok teşhis edilen dikkat eksikliğinin tedbir alınmadığı takdirde ilerleyen yaşlarda tedavisinin zor bir problem haline geldiğini söylüyor.

Bu çocuklar, yaşıtlarından daha kısa süre dikkatlerini yoğunlaştırabilirler.

Elleri ve ayakları durmaz.

Anlatılan bir şeyi dinlemekte sabırsızdırlar.

Sık sık yerlerinde kalkarlar.

Konuşmayı bölmek isterler.

Soru yöneltildiğinde soru bitmeden cevabını verme durumuna geçerler.

Yönergelere kendilerini veremediklerinden dolayı yanlış ya da eksik yaparlar.

Başladıkları bir etkinliği bitirebilme sabırları yoktur.

Sınıf ortamında arkadaşları ile konuşmak ya da değişik sesler çıkarmak isterler.

Eşyalarını sıklıkla unuturlar, kaybederler.

Sıra bekleyecek sabırları yoktur.

Herhangi bir etkinlik esnasında sık sık bahaneler bularak kalkmak ister; su içeceğim, tuvalete gideceğim gibi sözler duymamız mümkündür.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir