Çocuklarda Burun Tıkanıklığına Çözüm

Bir takım mütenevvi sebeplerden dolayı bebeklerin ve küçük çocukların zaman zaman ya da sürekli olarak burunları aktığı için, uzmanlar hem çocukları bu sıkıntıdan kurtaracak hem de annelerinin çocuklarının durumlarına üzülmelerine son verecek tedavi yöntemlerini açıkladılar. Çocuklara burun tıkanıklığı husule gelesi hem anne hem de bebeğin geceleri uykusuz kalması demektir. Bu sorundan çocuğunuzu kurtaracak öneriler ise şöyledir:

Çocuklarda burun tıkanıklığı tedavisi

 

Burnu tıkalı olan çocuğun eğer akıntısı da varsa bu akıntıyı serum fizyolojik damlalar ile daha da sulandırmalısınız ki sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer ki çocuğunuz burnuna damlayı sokturmak istemiyorsa o halde basınç gücü düşük olan deniz suyu spreylerini tercih etmelisiniz. Burnun sulanmasından sonra aspre işlemi uygulamalısınız.

Orti bebe nazal aspratörü çocuğunuzun burnuna bir ucunu sokun diğer ucunu da kendi ağzınıza sokun. Ardından çekiş gücünü iyi ayarlayarak bebeğinizin tıkalı burnunu açın. Ancak bu işlem sonrasında temizlenen burnu açık tutmakta çok önemlidir. Bunun içinde eczaneden uygun bir burun damlası almalısınız.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir