SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Çocuklar için Yaz Tatilini Verimli Geçirmek

Çocuklar için Yaz Tatilini Verimli Geçirmek

Her ne kadar karne notu yaz tatiline etki etse de elbette tatil çocuklarımızın hakkı. Tatil gerçekten de dersleri ve öğrencinin başarısını etkilemektedir. Uzmanlar 3 aylık tatilde bol bol dinlenme,eğlence ve eğitime vakit ayırmalı herşeyi zamana göre planlamalıyız şeklinde ifade ediyor.

Yaz programı hazırlarken üstteki saydığımız şeylere dikkat ederek yapılmasını söyleyen Syn Soysa çocuğun motivasyonunun ve çalışma veriminin beklenen düzeyde olması için sabah kahvaltısından hemen sonra ders çalışmak en verimli çalışma saatleri olarak görülüyor.

Böylece ders işini hallettikten sonra geriye kalan vakti denizde eğlenerek veya arkadaşlarıyla geçirebilir. Dersini yaptıktan sonra bırakın ne istiyorsa onu yapsın diyen doktorlar bu konuda oldukça istikrarlı görünüyor.

Yaz ayları özellikle çocukların doğa konusunda birşeyler öğrenmesi için bulunmaz bir mevsim olduğu dile getiren uzmanlar Fizik dersinde birçok formülle öğreneceği denge kavramına yazın ağaca tırmanarak daha da pekiştirmektedir.

Ebeveynlerin yanlarında olması koşuluyla çocuğun istediğini yapması elbette mümkündür. Veya güvenli yerlerde kendi başına bırakıp arada sırada onun izleyerek onu sokakta arkadaşlarıyla vakit geçirmesine izin verebilirsiniz.

Kaynak: Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir