Çocuk Ve Bebek Hastalıkları Ve Tedavileri

Bebeklerde bir çok farklı hastalıklar görülmektedir. Özellikle su çiçeği, kabakulak, boğmaca gibi hastalıklar  sık görülmektedir. Lakin bunların ne olduğunu ve neler yapılması gerektiğini bilerek bu sorunları pek büyütmeden halledebilirsiniz. Bu yazımızda bebeklerinizin sağlığı için, bebek ve çocuk  hastalıklarına deyineceğiz…

Kızamık Hastalığı: Bebeğin vücudunda bir sürü tomurcuk olabilir. Net olarak bu hastalığın anlaşılması 3 haftayı bulabilir. Soğuk algınlığı gibi hissedilen bu hastalık, bulaşıcıdır. Halsizlik ve çok mırıldanma bunların göstergesidir.

Su Çiçeği: Çok çabuk bulasan hastalıklardandır. Özellikle soğuk algınlığı gibi görülür ve genel olacakta kıs aylarında görülmektedir. İştahsızlık ve ateşlenme görülmektedir. Özellikle sac bölgelerinde oldukça fazla görülen sislikler oluşur.

Boğmaca hastalığı: Aşırı öksürük ve solunum yollarındaki rahatsızlıkla oluşur. Kıs aylarında oldukça fazla görülür. Burun akıntısı, iştahsızlık gibi belirtileri vardır. Bu hastalık ortalama 2 hafta sürmektedir. Çok şiddetli şekilde öksürükler görülmektedir.

Kızıl hastalığı: Tüm vücudu etkileyen bu hastalık özellikle bebeklerin boğazlarında görülmektedir. 3 yaşlarında daha çok görülmektedir. Aşırı ateş, halsizlik ve iştahsızlık gibi belirtileri vardır.

Kabakulak Hastalığı: Kulak bölgesinde oluşan sislikler en büyük belirtileridir. Tükürük bezlerinin etrafında da bu sislikler görülmektedir. En önemli belirtisi halsizlik ve iştahsızlıktır. Ancak iyileşme süresi ortalama 1 haftadır.

Bu hastalıkların dışında bir çok farklı hastalıkta vardır ancak bu hastalıklar özellikle doktor kontrolünde geçiş süresinde olursa kısa sürede geçirilebilir. Herhangi aşırı derecede bir riski yoktur bu hastalıkların. Ancak ne olursa olsun, bebek yaslarda yaşandığı için bu hastalıklar çok dikkat edilmesi gerekir.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir