SGK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü,Ne Zaman Emekli Olurum

Çocuğun Kötü Karnesine Ne Tepki Verilmeli?

Çocuğun Kötü Karnesine Ne Tepki Verilmeli?

Öğrencilerden çok ebeveynlerin merak ettiği karne konusu zaten apayrı bir konudur. Karne telaşı öncesinde Üsküdar üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi Çocuk gelişimi Bölümü Bölüm Bvaşkanı Prof. Dr. Özgür Yorbik ebeveynlere önemli uyarılarda bulunuyor. Karnenin birazcık da anne ve babanın karnesi olduğunu belirten Yorbik yükü sadece çocuğa atmanın yanlış olduğuna kanaat getiriyor.

3 aylık bir tatile girecek olan çocukların sevindiri notları olduğu kadar üzücü notları da olacaktır. Sakın çocuklara bunun için kızmayın aksine sevgi gösterirseniz onlarda sizleri anlayacak ve durumu mutlaka düzeltmeye çalışacaktır.

Peki ama karneyi nasıl okumalıyız? İlgili anne ve baba çocuğunun notlarını önceden azıcık da olsa kestirmektedir. ve önlemlerini de ona göre almaktadırlar. Notları kötü olan çocuğa ceza aramak yerine çözüm üretmek daha mantıklı olur. Bu başarısızlığa ortak çözümler aranmalıdır. Sadece karne günü birşeyleri farkediyor olmak çocuklar için gerçekten yararsızdır.

Karne törenleri bir taraftan başarılı öğrencileri teşvik eder ve karnede iyi not almanın önemini gözler önüne serer. Ama öbür taraftan zaten oldukça yarış yarışa oldukları bir ortamda çocuğa kızmamak gerekir.

Kaynak: Milliyet

SGK Yorum Kullan

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir