Cilt lekeleri nasıl azaltılır

Yaşlılık, doğum, yanık, güneş gibi birçok etkenin sebep olduğu cilt lekeleri nasıl azaltılır öğrenmek istiyorsanız sayfamızdan ayrılmayın ve bu yazıyı sonuna kadar okumaya devam edin. Cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlayacak faydalı bilgileri sizler için bir araya getirdik. Temel giysimiz olan cildimizde husule gelen lekeleri yok ederek sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olabilir, cildimizle çevremizdekileri kıskandırabiliriz.

Cildin üzerinde oluşan lekeleri yok etmek için yapmanız gereken ilk şeylerden bir tanesi peeling uygulamasıdır. Ancak peeling uygularken öyle sıradan peelingleri değil de Glycolic Asit ya da Salicylic Asit içeren granülsüz peelingleri tercih etmelisiniz. Bu tür peelingler cildinizin üst katmanını yani lekeli olan deriyi soyacaktır.

Özellikle yaz aylarında dışarıya çıkarken kesinlikle yüksek faktörlü koruyucu güneş kremi sürmeden dışarı adım atmamalısınız. Faktörlü güneş kremlerini uzun süre kullanmaktan çekinmenize hiç gerek. Çocuklar ve hamileler rahatlıkla faktörlü güneş kremlerini kullanabilirler. Cildinizin koyulaşmasını önlemek, lekelerin önüne geçmek için fiziksel güneş koruma kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece deriniz güneş ışınlarını emmek yerine geri yansıtacaktır

Bugüne kadar birçok kişinin kullandığı ve son derece memnun kaldıkları Emblica meyve ektresi de cilt lekelerini azaltmak için kullanılabilir. Bu ürün cildi soymayacak sadece lekenin açılmasını ve sahip olan ten rengine ulaşmasını sağlayacaktır. Özellikle yaşlılık, güneş ve doğum lekelerinde son derece faydalıdır.

admin tarafından

Sgk İşlemlerine, sgk sorgulama ve sağlık haberleri 'ne kolayca ulaşabilmeniz için yapılmış bir uygulamadır.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir